Header Ads

Niemcy: Rośnie liczba gwałtów na cmentarzach!


W tym roku na niemieckich cmentarzach odnotowano kilka gwałtów. Ostatni taki przypadek miał miejsce w mieście Hanau, gdzie 61-letnia kobieta została zaatakowana przez nieznanego mężczyznę. Kwestia ochrony kobiet przed tymi zdarzeniami znajduje się obecnie na ustach Niemców. 

W lutym kobieta została wielokrotnie zgwałcona na cmentarzu w Bochum. W tym samym miesiącu 65-latka została zgwałcona na pogrzebie w Viersen. W kwietniu 12-letnia dziewczynka stała się ofiarą gwałtu na cmentarzu w Essen, a w czerwcu kobieta została zaatakowana na cmentarzu w Wuppertalu. W kilku przypadkach wyszło na jaw zagraniczne pochodzenie sprawców. 

W związku z tym niemieckie media pytały policję o to, jak kobiety powinny reagować, aby zmniejszyć ryzyko narażenia na gwałt. Policja poradziła kobietom, aby wysokim tonem wyraźnie mówiły "NIE", prosiły innych o pomoc i wzywały policję. W ciągu roku uwypuklono również kilka morderstw powiązanych z gwałtami w Niemczech, a także zwiększono presję na Angelę Merkel w kwestiach związanych z polityką migracyjną i bezpieczeństwa kobiet. 

Źródło info: samnytt.se
Źródło foto: Shutterstock / Pixabay


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.