Header Ads

1000 zł za adoptowanie psa. Nowy pomysł kandydata PiS na Prezydenta Warszawy.


Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na Prezydenta Warszawy, podczas konferencji prasowej z okazji Dnia Psa (obchodzonego w Polsce 1 lipca, a na Świecie 26 sierpnia) przedstawił 5-punktową strategię na rzecz ochrony zwierząt w Stolicy. Wiceminister sprawiedliwości zaproponował m.in. dofinansowanie do adopcji psa. Jak wskazał utrzymanie zwierząt w schronisku to koszt ok. 3 tys zł. Kandydat Zjednoczonej Prawicy wysunął postulat przekazania 1 tys. zł do każdej adopcji w postaci bonu, który byłby realizowany na usługi weterynaryjne czy zakup w specjalistycznych sklepach. 

Jaki mówił także o wzmocnieniu EkoPatrolu, które miałoby na celu zwiększenie intensywności ścigania osób znęcających się nad zwierzętami. Kolejnym punktem "Programu Warszawa dla Zwierząt" jest  przeznaczenie większych środków na schronisko "Na Paluchu". Jak zauważył wiceminister sprawiedliwości jedną z obecnych potrzeb warszawskiego schroniska jest remont szpitala. Aby zapobiegać bezdomności zwierząt w Stolicy, Patryk Jaki proponuje zintensyfikowanie finansów na rzecz darmowych zabiegów sterylizacji. Na koniec kandydat Zjednoczonej Prawicy na Prezydenta Warszawy zauważył, że w mieście powinno być więcej miejsc przyjaznych zwierzętom. 
Do pomysłu 1000 zł za adoptowanie psa krytycznie odnieśli się wicemarszałek Stanisław Tyszka, który na Twitterze zaproponował cennik dotacji za adopcje, z kolei Janusz Korwin Mikke powiedział, że "Patryk Jaki oszalał. Rozdawnictwo nie ma końca.". Prezes partii Wolność zacytował jednego z internautów:

"Wyobraźcie sobie ile psów zostałoby uśpionych po wprowadzeniu takich kretynizmów. Ludzie odbieraliby bony i porzucali albo zabijaliby zwierzęta. Kolejna patologia fundowana z kradzionych pieniędzy."

Źródło info: TVP Info / Rzeczpospolita
Źródło foto: screen, YT, TVP Info


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.