Header Ads

"Masowa imigracja promowana przez UE została odrzucona raz jeszcze." Zwycięski Orban! Węgry w dobrych rękach!Prawicowy premier Węgier, Viktor Orban, odniósł spektakularne zwycięstwo w niedzielnych wyborach powszechnych. 55-letni prawnik obejmie fotel premiera na trzecią kadencję, a jego partia Fidesz utrzyma kluczową większość 2/3 w parlamencie.

Fidesz zebrał prawie połowę głosów z 93%, które zostały policzone - poinformował węgierski krajowy urząd wyborczy.Eurosceptyczny Orban opierał swoją kampanię na polityce antyimigracyjnej. W przemówieniu do swoich zwolenników w niedzielny wieczór powiedział, że jego zwycięstwo dało Węgrom "możliwość obrony samych siebie i obrony Węgier". W związku z wynikiem, przywódcy drugiej i trzeciej partii w kolejności zrezygnowali z przewodniczenia im.

Frekwencja wyborcza osiągnęła rekordowy wynik 69%. Partia nacjonalistów z Jobbik osiągnęła 20%, co dało jej drugie miejsce. Socjaliści znaleźli się na najniższym stopniu podium z 12%, a LMP, czyli główna partia Zielonych na Węgrzech, zebrała 7%, co dało jej czwarte miejsce. [Wyniki z poniedziałku rana po przeliczeniu 93% głosów].

Wstępne wyniki pokazują, że Fidesz zajmie 133 miejsca ze 199 w węgierskim parlamencie. Partia premiera zwyciężyła w większości okręgów wiejskich i w prowincjonalnych miastach, podczas gdy partia opozycyjna zdobyła najwięcej głosów w Budapeszcie. Komentatorzy podkreślają, że liberalna polityka skupia się na sprowadzaniu ludzi do większych miast, co sprawia, że łatwiej się nimi manipuluje, dlatego też Fidesz czy Jobbik przegrały w stolicy Węgier. Legitymacja Orbana na szczeblu europejskim zostanie wzmocniona, ponieważ partie odwołujące się do nacjonalizmu na całym kontynencie europejskim rosną w siłę.Viktor Orban obiecał moralne, polityczne i prawne "rozliczanie się" ze swoimi przeciwnikami. Premier Węgier obiecał bronić granic swojego kraju i blokować migrację muzułmanów. Nie chciał publicznie debatować ze swoimi przeciwnikami ani rozmawiać z mediami, skupiając się na spotkaniach ze swoimi zwolennikami i przemawianiu na wiecach.

"Migracja jest jak rdza, która powoli, ale na pewno skonsumuje Węgry" - powiedział Orban w piątek.

W 2015 roku Węgry wybudowały ogrodzenie wzdłuż granic z Serbią i Chorwacją, aby powstrzymać nielegalnych imigrantów. Orban jest jawnym eurosceptykiem, który sprzeciwia się dalszej integracji z UE. Odmówił udziału w unijnym programie przesiedleń tzw. uchodźców. Marine Le Pen, liderka francuskiego Frontu Narodowego, pogratulowała Orbanowi mówiąc:

"Masowa imigracja promowana przez UE została odrzucona raz jeszcze."Orban obiecał obniżyć podatki dochodowe i przejść na proregulacyjną politykę gospodarczą. Jego administracja przewodziła silnemu wzrostowi gospodarczemu, który, jak argumentował, byłby zagrożony przez rządy opozycji.

Źródło info: BBCloading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.