Header Ads

Wlk. Brytania: Miał wygłosić wykład o wolności słowa, został aresztowany! Kolejne prześladowania prawicowców przez brytyjski rząd!


Współzałożyciel Generation Identitaire Austria, Martin Sellner w piątek wieczorem otrzymał odmowę wjazdu do Wielkiej Brytanii. Tuż po wylądowaniu na lotnisku Luton o godz. 13:00 został zatrzymany przez policję graniczną. Razem z nim aresztowano vlogerkę - Amerykankę Brittany Pettibone. Brytyjski rząd doprowadził do tego, że można ich traktować jako politycznych dysydentów. Przywódca Generation Identitaire w Austrii, Martin Sellner, który miał wygłosić wykład o wolności słowa, został aresztowany w piątek na lotnisku Luton. Poinformowano go, że będzie przetrzymywany w areszcie do niedzieli, a następnie odesłany do domu. Wraz z nim zatrzymano Amerykankę Brittany Pettibone, która miała przeprowadzić wywiad z Tommy'm Robinson'em. 

W uzasadnieniu decyzji administracyjnej można przeczytać:

"Jesteśmy przekonani, że starasz się o przyjęcie do Wielkiej Brytanii, aby przemawiać w Speakers 'Corner w Hyde Park na temat zaprzestania masowej imigracji i islamizacji. Uważamy, że reprezentujesz skrajnie prawicową grupę i zamierzacie wzniecać nienawiść rasową."

Według Pettibone, oficer imigracyjny porównał Tommy'ego Robinson'a - sprzeciwiającego się islamizacji Wielkiej Brytanii - do Ku Klux Klanu. 

To nie pierwszy raz kiedy prawicowcy są prześladowani w Wielkiej Brytanii. Podobne zajścia spotkały Geert'a Wilders'a, który udał się na Wyspy w celu pokazania swojego filmu Fitna na zamkniętym spotkaniu w Westminster, czy Rafała Ziemkiewicza i Jacka Międlara. Z kolei w Norwegii znawca podziemia antykomunistycznego - Leszek Żebrowski - został uznany za faszystę. Spotkania grup sprzeciwiających się islamizacji Wielkiej Brytanii i Europy są prześladowane nie tylko przez brytyjskie władze, ale również przez Antifę, która posługując się groźbami często doprowadza do odwoływania wcześniej zaplanowanych wykładów. 

Źródło info: Facebook
Źródło foto:  By Martin MAGA (Own work) [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons / Facebookloading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.