Header Ads

Wlk. Brytania: Nawoływanie dzieci w nielegalnej szkole wyznaniowej do mordowania homoseksualistów.


W ostatnich trzech latach ujawniono ponad 50 przypadków nadużyć i zaniedbań w brytyjskich szkołach powstałych niezgodnie z prawem. Dotychczas nikt nie został oskarżony o zaniedbania. Chodzi o przypadki podziemnych szkół religijnych, w których uczniowie byli indoktrynowani przez ekstremistów i narażeni na niebezpieczeństwo. W jednym przypadku islamska szkoła w Birmingham nakazywała czytać dzieciom książkę, w której nawoływano do zamordowania wszystkich homoseksualistów. Na światło dzienne wyszedł film z żydowskiej szkoły, na którym widać jak członek personelu uderza ucznia w głowę. Wiele innych szkół trzymało dzieci w brudnych warunkach, nie zważając na przepisy BHP. Agencja Rządowa Ofsted, zajmująca się pilnowaniem standardów edukacyjnych brytyjskiej młodzieży, poinformowała, że zidentyfikowała ponad 350 nielegalnych szkół od 2014 roku. Dla 50 z nich wydała ostrzeżenie o ochronie - zawierające obawy związane z nadużyciami lub zaniedbaniami. Jednak pomimo ustaleń, Departament Edukacji z powodu luki prawnej nie był w stanie przeprowadzić ścigania sprawców nadużyć. Główny inspektor Amanda Spielman powiedziała, że prawo nie jest "wystarczająco silne", ponieważ nie umożliwiło agencji zebrać dowodów potrzebnych do oskarżenia. 

"Nie możemy nawet zebrać dowodów, które tam znajdziemy" - powiedziała Spielman w wywiadzie dla BBC. "Jeśli znajdziemy nieodpowiednie materiały dydaktyczne, nie możemy ich nawet zabrać."

Szkoły muszą dokonać odpowiedniej rejestracji, ale niektóre małe szkoły religijne odmawiają tego, ponieważ nie chcą przestrzegać krajowego programu nauczania. Rodzice są w stanie wyciągnąć uczniów z głównego nurtu edukacji, twierdząc, że uczą się w domu - kiedy tak naprawdę uczęszczają do tych tajnych instytucji. Ofsted od kilku lat prowadzi polowania na nielegalne szkoły w obawie, że niektóre z nich mogą być podstawą religijnego ekstremizmu. Zespół BBC sfilmował podejrzaną, niezarejestrowaną ultraortodoksyjną szkołę żydowską w Westcliff-on-Sea w Essex. W materiale można zobaczyć nauczyciela, który uderzył ucznia w głowę. Anne Longfield, komisarz ds. dzieci w Anglii, powiedziała, że materiał filmowy pokazuje "ogrom problemu związany z ochroną". Synagoga, na której terenie znajduje się szkoła, przekazała, że nie zna żadnych incydentów, ale poprosiła o więcej informacji. Zdjęcia z wnętrza dwóch innych podejrzanych niezarejestrowanych szkół pokazują wstrząsające warunki, w tym słabą higienę żywności, niebezpieczne przewody i brudne pomieszczenia. W przypadku islamskiej szkoły w Birmingham odkryto materiały promujące zabijanie homoseksualistów. Spośród niezarejestrowanych szkół, gdzie znany był etos religijny, połowa była islamska. Departament Edukacji oświadczył:

"Sekretarz stanu musi zgodzić się na oskarżenie. Zdarza się to pod koniec procesu. Jak dotąd żaden przypadek nie osiągnął tego etapu."

Źródło info: Daily Mail 
Źródło foto: screen, YTloading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.