Header Ads

Paryż: Walt Disney zainwestuje 2 mld euro w Disneyland.


The Walt Disney Company ogłosiła inwestycję wartą 2 mld euro (2,5 mld dolarów) w celu rozwoju francuskiego parku rozrywki Disneyland Paris po tym, jak firma przejęła pełną kontrolę nad działalnością w 2017 roku. Dyrektor naczelny, Bob Iger, ogłosił plan wydatków po spotkaniu z prezydentem Emmanuel'em Macron'em w Paryżu, mówiąc, że odzwierciedla ono pozytywny pogląd grupy amerykańskich mediów na Francję i Europę. "Ta inwestycja jest bezpośrednim wynikiem rosnącego zaufania do gospodarki w Europie, a zwłaszcza we Francji" - powiedział Iger w filmie opublikowanym na Twitterze. 

Rozwój Disneyland'u obejmie trzy nowe obszary oparte na superbohaterach Marvel'a, takich jak Spider-Man i Hulk, animowanym filmie Disney'a "Frozen" oraz "Gwiezdnych Wojnach". Program będzie wprowadzany etapami, począwszy od 2021 roku. Pojawią się także nowe atrakcje i widowiska "na żywo". 

"Plan ekspansji jest jednym z najbardziej ambitnych projektów rozwojowych w Disneyland Paris od jego otwarcia w 1992 roku. Podkreśla zaangażowanie firmy w długoterminowy sukces ośrodka jako znaku rozpoznawczego marki Disney'a w Europie" - czytamy w oświadczeniu Walt Disney. 

Macron, były bankier inwestycyjny przeprowadzający reformy społeczne i gospodarcze, powiedział, że finansowe zaangażowanie Igera odzwierciedla odnowioną wiarę inwestorów we Francji. 

"Twoja pewność siebie pokazuje, że Francja powróciła" - napisał Macron na Twitterze. 

Robert Iger - Prezes The Walt Disney Company
Disneyland Paris jest najczęściej odwiedzanym parkiem rozrywki w Europie. Znajduje się na 2,230 ha działce, około 32 km na wschód od Paryża, ale jak dotąd tylko połowa została zagospodarowana - wynika z rocznym raportem firmy za 2016 rok. Z ponad 320 mln odwiedzających od 1992 roku, park stanowi 6,2% dochodów Francji z turystyki i jest dobrodziejstwem dla lokalnego zatrudnienia, dając pracę około 16 000 pracowników. Mimo to, Euro Disney stanął w obliczu poważnych problemów finansowych po zbyt optymistycznych prognozach dotyczących liczby odwiedzających i zaciągnięciu zbyt dużego zadłużenia. Walt Disney przejął kontrolę nad upadającą firmą w czerwcu 2017 roku i wyrejestrował jej akcje. Nowy impuls inwestycyjny pojawia się po odbiciu od dna francuskiej turystyki, osłabionej przez serię ataków wyznawców Islamu w Paryżu, Nicei i innych miastach. Euro Disney odnotował stratę netto w wysokości 858 mln euro w 2016 roku z powodu spadającej liczby odwiedzających - o 10% do 13,4 mln. Rok 2017 oznaczał się jednak najlepszym rokiem dla turystyki w stolicy Francji od co najmniej dekady. 

Disneyland Paris składa się z dwóch parków rozrywki - Disneyland Park o tematyce bajkowej i parku Walt Disney Studios. Siedem hoteli ma około 5800 sypialni, oprócz tego na terenie parku znajdują się dwa centra kongresowe i pole golfowe. 

Źródło info: Reuters
Źródło foto: By flightlog (DSC_0272Uploaded by Paris 17) [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons / Angela George [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.