Header Ads

USA: Imigrant z Wenezueli - nosiciel wirusa HIV - walczy z decyzją o deportacji.

Rząd Stanów Zjednoczonych nakazał Ricardo Querales'owi kupienie biletu do ojczystego kraju - Wenezueli - w ciągu dwóch tygodni. 43-letni stylista włosów z Miami, który przebywa w USA od 15 lat, obawia się o własne życie. Jako homoseksualista z wirusem HIV nie będzie miał wystarczającej opieki w kraju swojego pochodzenia. 


Mówię oficerowi, urzędnikowi imigracyjnemu, kiedy zakładał mi bransoletkę z GPSem: To nie w porządku. Wysyłasz mnie na śmierć" - powiedział Querales w ABC News. 

Adwokat mężczyzny, Marcial De Sautu, mówi:

Oczywiście okoliczności, w których się znajduje, są dla niego ważne, aby pozostać w Stanach Zjednoczonych. Obecnie jest na etapie apelacji od wniosku o deportację.


Querales jest w "naprawdę przekonującym przypadku, opartym na jego stanie", powiedział De Sautu, który specjalizuje się w prawie imigracyjnym. 43-latek tłumaczył, że uciekł ze swojego kraju przed ostatnim autorytarnym prezydentem Hugo Chavez'em. Przybył do Stanów w 2003 roku, a rok później uzyskał azyl. W 2006 roku dowiedział się, że jest nosicielem wirusa HIV. Trzy lata później został skazany za posiadanie narkotyków i akcesoriów związanych z narkotykami, z zamiarem ich wykorzystania. Następnie spędził sześć miesięcy w areszcie. Sędzia w 2011 roku wydał nakaz deportacji, który nie został natychmiast zrealizowany, a następnie wobec Querales'a zarządzono nakaz nadzoru. 

Obecnie Querales obwinia administrację Trump'a, która w ostatnich miesiącach podjęła decyzję o jego deportacji. ABC News poprosiło Biuro Wykonawcze ds. Inspekcji Imigracyjnej (EOIR), które jest częścią Departamentu Sprawiedliwości, o komentarz w tej sprawie. Rzecznik Departamentu nie mógł wypowiedzieć się konkretnie w sprawie mężczyzny ze względu na ochronę prywatności. 

De Sautu, prawnik Querales'a, powiedział ABC News, że wierzy, że zdrowie jego klienta będzie miało wpływ na ostateczną decyzję ICE (Urzędu Imigracyjnego i Egzekwowania Przpisów Celnych). 

Źródło info: Yahoo / ABC News
Źródło foto:  Alex Lanz via Flickr (CC BY-NC-SA 2.0) with filter


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.