Header Ads

Szwecja: Migrant-morderca z Ikei wyjaśnił motyw podwójnego zabójstwa: "Zdarza się"


Erytrejczyk Abraham Ukbagabir, który po tym, jak nie otrzymał azylu, zamordował 55-letnią kobietę i jej 28-letniego syna w szwedzkim sklepie Ikea w 2015 roku, w wywiadzie dla Expressen powiedział, że chce "zapomnieć" o zbrodni. Pytany o przebieg i motyw zdarzenia, odpowiedział: "Zdarza się". Jest 10 sierpnia 2015 roku, 37-letni Erytrejczyk wchodzi do sklepu Ikea w Västerås, w Szwecji, i bestialsko morduje nożem 55-letnią kobietę i jej 28-letniego syna. Zostaje uznany winnym popełnienia dwóch zabójstw pierwszego stopnia i skazany na dożywocie. W dzień morderstwa tłumaczy, że nie czuł się dobrze po odrzuceniu siedmiu wniosków o azyl w trzech różnych krajach. Wyjaśnił, że udałby się na Maltę, ale zauważył, że nie posiadał gotówki w tym czasie. Teraz w wywiadzie dla szwedzkiej gazety Expressen zapytany o morderstwo i sposób, w jaki dziś o tym myśli, niedoszły azylant odpowiedział:

"Zdarza się! Rozumiem, że to nie jest dobre. Chcę o tym zapomnieć."

Ukbagabir powiedział, że nie zabił tych ludzi, aby pozostać w szwedzkim więzieniu. 

"To nie tak. To nie było dobre. To nieporozumienie. Nie widziałem konsekwencji. Dzisiaj nie zrobiłbym tego. Teraz to jest coś, z czym żyję. Po prostu jest. To dopiero co się stało."

Migrant został zapytany dlaczego losowo wybrał dwóch niewinnych ludzi:

"Myśl była taka, że oni przyszli do raju i spotkali Boga."

Od prawie roku Ukbagabir naciska na szwedzki rząd, aby umożliwić mu powrót do Erytrei i odbycie wyroku w swoim rodzinnym kraju. Podczas, gdy specjaliści i prawnicy potępili sytuację w tamtejszych więzieniach, 37-latek poinformował, że chce wrócić, niezależnie od tego. 

"Nie boję się bycia osadzonym w Erytrei. Znam swój kraj. Cokolwiek się tam stanie, przyjmuję to. Bóg może zdecydować. Największym błędem mojego życia było opuszczenie Erytrei. Ten kraj nie jest dla mnie. Próbowałem wszystkiego, by tu zostać, ale teraz zdaję sobie sprawę, że tu nie pasuję. Moim miejscem na ziemi jest Erytrea" - dodał. Szkoda, że Erytrejczyk nie doszedł do podobnych wniosków zanim pojawił się w Europie i zamordował w Szwecji dwie niewinne osoby. 

Źródło info: Breitbart / Expressen
Źródło foto: screen, YT


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.