Header Ads

Szpiegował dla Mossadu, zostanie stracony!

Próba obalenia wyroku śmierci dla obywatela Szwecji w irańskim sądzie nie udała się - taką informację przekazał mediom prawnik profesora Ahmadreza Djalali. Odmowa irańskiego wymiaru sprawiedliwości została oprotestowana przez szereg ważnych organizacji, w tym Amnesty International, ONZ i szwedzkie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. 

Specjalista w zakresie poprawy reakcji służby zdrowia na przypadki terroryzmu i innych zagrożeń, 45-letni Djalali został skazany za szpiegostwo na rzecz Państwa Izrael. Ojciec dwójki dzieci został aresztowany podczas podróży do Iranu w kwietniu 2016 r. W październiku zeszłego roku został uznany za winnego przekazywania informacji Mossadowi o irańskich naukowcach pracujących nad projektem jądrowym Iranu. 

Zarówno początkowa apelacja w grudniu, jak i kolejny wniosek o unieważnienie wyroku, zostały odrzucone, a jego prawnik stwierdził, że wyrok jest "ostateczny". 

Tym razem wyrok jest definitywny. Zostało potwierdzone, że kara śmierci może zostać przeprowadzona w każdej chwili. - powiedział Le Soir. 

Uważa się, że Djalali, który obecnie przebywa w więzieniu w Elvin, cierpi na ewentualny nowotwór, ale próby uzyskania pomocy medycznej jak dotąd były odrzucane. 

Z kolei w grudniu z więzienia w Iranie został zwolniony Brytyjczyk Nazanin Zaghari-Ratcliffe. Jego matka miała mniej szczęścia. Kobieta wciąż przebywa w areszcie odbywając karę pięciu lat więzienia pod zarzutem spisku mającego na celu obalenie rządu w Teheranie. Zaghari-Ratcliffe zaprzecza wszystkim zarzutom. 

Źródło info: The National 
Źródło foto:  The Israeli Secret Service (Mossad) is said to be the best in the world (JAMES EMERY / Flickr CC BY 2.0)


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.