Header Ads

Paryż: Incydent z udziałem nożownika na stacji kolejowej. [Video]

Na dworcu kolejowym Gare du Nord w Paryżu wybuchła panika po tym, jak mężczyzna trzymający nóż został aresztowany przez uzbrojonych policjantów. Incydent miał miejsce dwa dni po zamachu na Polach Elizejskich na policjantów, a dzień przed wyborami prezydenckimi we Francji. Materiały foto i wideo z dzisiejszego incydentu przedstawiają człowieka leżącego na podłodze, z jednym żandarmem, który zakłada mu kajdanki, a drugi wskazuje na broń. Ludzie będący na miejscu ostrzegali innych w serwisach społecznościowych, a także dzielili się zdjęciami z miejsca zdarzenia. Rzecznik SNCF poinformował agencje prasowe, że mężczyzna zbliżył się do żandarmów patrolujących stację. Francuski kanał informacyjny BFMTV poinformował, że człowiek miał nóż w ręku, ale nie stawiał oporu wobec policjantów. Kanał poinformował, że wg. doniesień policji mężczyzna miał nosić nóż bo "boi się o własne życie". 
Wydarzenie doprowadziło do paniki wśród pasażerów, którzy próbowali uciekać - powiedział agencji Reuters świadek zdarzenia. Wielu z nich porzuciło swoje bagaże na peronach. Nikt nie został ranny. Pociągi wyruszające z Gare du Nord mają opóźnienia. 
Gare du Nord jest jednym z głównych węzłów komunikacyjnych stolicy Francji obsługujący metro, podmiejskie pociągi i pociągi szybkich prędkości takie jak Eurostar z Londynu. 

Źródło info: The Sun
Źródło foto: Twitter, Hannah Bayman @hannahbayman


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.