Header Ads

M.Błaszczak: "Ideologia multikulturalizmu przynosi krwawe żniwo w Europie" [Video]

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Błaszczak był "Gościem Wiadomości" w miniony piątek. Minister Prawa i Sprawiedliwości bez ogródek mówił o polityce multikulturalizmu i o przyjmowaniu migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu przez Polskę. Błaszczak nie po raz pierwszy w tym tygodniu nazwał ostatnie wydarzenia na zachodzie Europy - "krwawym żniwem ideologii multikulturalizmu"."To jest rezultat dziesiątek lat prowadzenia polityki multikulturalizmu. Polityki, która kończy się tragicznie. To jest rezultat braku stanowczej reakcji ze strony Francuzów. Sytuacja jest bardzo trudna. Z jednej strony poprawność polityczna, która najpierw zabrała zachodowi Europy swobodę wypowiedzi, wolność słowa, a teraz kończy się tragicznie. Jeszcze wcześniej zabrała zdrowy rozsądek."

Błaszczak mówił o dzielnicach zamieszkiwanych przez społeczność muzułmańską. Zastrzegł, że obecny rząd zmienił politykę poprzedników i jako Polska nie możemy popełniać błędów zachodniej Europy. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odniósł się do środków bezpieczeństwa we Francji mówiąc o odejściu od Chrześcijaństwa i promowaniu laicyzacji. Mariusz Błaszczak zwracając uwagę na relokację tzw. "uchodźców", którą nakazuje Komisja Europejska, nazwał ją "zapraszaniem kolejnych hord migrantów". Redaktor TVP Info - Danuta Holecka - wspomniała stanowiska totalnej opozycji (PO / Nowoczesna) m.in. Pawła Rabieja czy rzeczniczki Nowoczesnej o przyjmowaniu kolejno raz dziesięciu tysięcy migrantów, a raz siedmiu, co Minister Prawa i Sprawiedliwości jasno skomentował:

"To są ludzie zaczadzeni lewicową ideologią multikulturalizmu, która przynosi krwawe żniwo na zachodzie Europy. Na szczęście oni nie mają wpływu na decyzje podejmowane przez polski Rząd, od ostatnich wyborów oni wpływu nie mają. Obecny Rząd, polski Rząd nie podejmie decyzji, które by naraziły bezpieczeństwo Polski i Polaków, a więc nie będziemy przyjmować imigrantów."

Mariusz Błaszczak odniósł się także do gróźb o nakładaniu kar na państwa, które nie przyjmują migrantów. Wspomniał o ogromnych zyskach z tzw. kryzysu migracyjnego, na którym zarabiają przede wszystkim handlarze ludźmi. Jako przykład rozprawiania się z tym zjawiskiem podał Australię pod rządami Tony'ego Abbott'a. Aby ustrzec się od zarzutów braku solidarności ze strony Polski i Polaków - Mariusz Błaszczak poinformował także, że Polska włącza się intensywnie w pomoc świadczoną poza granicami Europy - w Libanie i Syrii. 

Mówiąc o bezpieczeństwie Polaków w Polsce Mariusz Błaszczak słusznie zauważył postępującą modernizację służb i wprowadzenie ustawy antyterrorystycznej oraz poradzenie sobie Straży Granicznej z natarciem migrantów na wschodniej granicy w zeszłym roku. To nie pierwsze wystąpienie Mariusza Błaszczaka dot. migrantów w tym tygodniu. We wtorek był gościem "Sygnałów dnia" w Jedynce Polskiego Radia. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji mówił wówczas o pomyśle zbudowania obozu kontenerowego dla tzw. "uchodźców". 


"Chodzi o taki negatywny scenariusz, gdyby doszło do kryzysu jaki chociażby miał miejsce na Węgrzech w 2015 roku, kiedy na granicy serbsko-węgierskiej dochodziło do regularnych starć między uchodźcami z jednej strony, a policją węgierską z drugiej strony. Otóż chodzi o to, aby być przygotowanym na taką sytuację w postaci właśnie miejsc, w których oczekiwaliby na deportację ci, którzy próbowaliby dopuszczać się łamania prawa. Z resztą obozy kontenerowe są we Francji, są w Niemczech. Pod Calais było jeszcze gorzej, było miasteczko zorganizowane przez uchodźców, a de facto przez migrantów. [...] Póki rządzi Prawo i Sprawiedliwość możemy być pewni, że nie dopuścimy do powtórki tego co mamy na zachodzie Europy."W "Sygnałach Dnia" Mariusz Błaszczak wspomniał także, że we Francji również zaczęło się od przyjmowania małych grup migrantów, a skończyło na stanie wyjątkowym. 

Źródło foto: Screen Youtube,  Vito Manzari/Flickr Caption: Wikipedia
Źródło info: "Sygnały Dnia" Program 1 Polskiego Radia / "Gość Wiadomości" TVP1


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.