Header Ads

PŚ w Pjongczang: Dahlmeier tryumfuje w biegu pościgowym, Niemki w sztafecie. [Video]

Zwycięstwem reprezentantek Niemiec w sztafecie zakończyła się część kobiecej części zawodów Pucharu Świata w biathlonie w koreańskim Pjongczangu. Z kolei sobotni bieg pościgowy na 10km w cuglach wygrała liderka klasyfikacji Pucharu Świata Laura Dahlmeier. Niemka nie dała szans swoim rywalkom. Zawody w Pjongczang odbyły się w ramach próby przed przyszłorocznymi zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Korei Południowej.

W sobotnim biegu pościgowym na 10km najlepszą okazała się ponownie Laura Dahlmeier zwana również Dahlmajster. Niemka dobiegła do mety z czasem 27:58.0min, niepopełniając przy tym żadnej pomyłki na strzelnicy. Za nią z ogromną stratą +1:12.6min uplasowała się Finka Kaisa Makarainen, która dwa błędy w strzelaniu nadrobiła fantastycznym biegiem. Na najniższym stopniu podium kibice mogli podziwiać Anais Bescond. Francuzka ukończyła zawody z czasem gorszym od Niemki o +1:18.9min i jednym pudłem. Za podium znalazła się dobrze dysponowana Norweżka Tiril Eckhoff, która pięć błędów na strzelnicy odrobiła w biegu ścigając się na mecie z Susan Dunklee o 4. miejsce. Eckhoff straciła do Dahlmeier +1:32.0min. Najlepszą z Polek w sobotę okazała się Magdalena Gwizdoń, która poprawiła swoją lokatę w stosunku do czwartkowego sprintu o 3 pozycje, ostatecznie zajmując 15. miejsce z jednym pudłem i stratą +2:18.1min.  Na 34. pozycji uplasowała się Monika Hojnisz z czterema błędami na strzelnicy i stratą +3:40.2min, z kolei ostatnie 58. miejsce zajęła Kinga Mitoraj z siedmioma pudłami i stratą +7:09.9min.

W niedzielnej sztafecie najlepsze okazały się Niemki przed Norweżkami i reprezentantkami Czech. Polki zajęły dopiero 13. pozycją.

Źródło foto: screen, Youtube