Header Ads

PŚ w Kontiolahti: Fourcade z 13. zwycięstwem w sezonie!

Martin Fourcade odniósł 13. wygraną w Pucharze Świata w tym sezonie. Francuz w sprincie dobiegł z najlepszym czasem 22:17.0min popełniając tylko i aż jeden błąd na strzelnicy. Na drugim miejscu znalazł się Ondrej Moravec, który był bezbłędny w strzelaniu. Czech stracił do pierwszego miejsca tylko +0.6s. Na najniższym stopniu podium uplasował się Emil Hegle Svendsen. Norweg z zerem na koncie na strzelnicy dobiegł z czasem gorszym od Fourcade'a o +9.4s. 

Tuż za podium znalazł się kolega z reprezentacji Svendsen'a - Johannes Thingnes Boe, który nie popełnił żadnego błędu na strzelnicy. Do pierwszego Francuza stracił jednak +12.1s. Na piątym miejscu dobiegł bezbłędny Arnd Peiffer. Niemiec stracił +22.3s. 

Podczas sprintu dał się zauważyć progres Łukasza Szczurka. Polak po raz pierwszy w tym sezonie był bezbłędny na strzelnicy, tracąc do pierwszego miejsca ponad 3 minuty. Ostatecznie zawody zakończył na 82. pozycji. Grzegorz Guzik był o 15. lokat niżej na 97. miejscu. Guzik spudłował dwa razy. Trzeci z Polaków - Andrzej Nędza-Kubiniec - nie pomylił się w stójce, z kolei w leżaku musiał pokonać dodatkowych 450m. Zawody ukończył na 99. miejscu na 103 zawodników startujących w piątkowej odsłonie Pucharu Świata w Kontiolahti. 

Źródło foto: screen, Youtube


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.