Header Ads

PŚ w Kontiolahti: Eckhoff przerywa dominację Dahlmeier! [Video]

Tiril Eckhoff wygrała sprint na 7.5km podczas zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w Kontiolahti. Norweżka ukończyła bieg z czasem 19:18.4min przy bezbłędnej wizycie na strzelnicy. Na drugiej pozycji zameldowała się Laura Dahlemier ze stratą +18.3s. Niemka pomyliła się w strzelaniu aż jeden raz. Bardzo dobry występ zaliczyła bezbłędna Białorusinka Darya Domracheva. Zawody ukończyła na trzecim miejscu z czasem +20.4s.

Tuż za podium uplasowała się bezbłędna Daria Virolaynen. Rosjanka straciła do Norweżki +34.8s. Na piątym miejscu dobiegła Amerykanka Susan Dunklee, która raz pudłując na strzelnicy uzyskała czas gorszy od Eckhoff o +34.9s. Niespodzianką jest słaba dyspozycja Czeszki Gabrieli Koukalovej, która z jednym pudłem zajęła 13. miejsce. Finka Kaisa Makarainen również nie zachwyciła. Przed swoją publicznością popełniła cztery błędy na strzelnicy plasując się ostatecznie na 49. pozycji.

Wśród Polek najlepszą okazała się bezbłędna Magdalena Gwizdoń (27. miejce). Monika Hojnisz zajęła 39. pozycję, a Krystyna Guzik 48. Cała trójka będzie widoczna w sobotnim biegu na dochodzenie. Najsłabszą z Polek okazała się Kinga Mitoraj, która z siedmioma pudłami dotarła na metę jako ostatnia.

Źródło foto: screen, Youtube
Źródło info: biathlon.pl