Header Ads

Historyczny wyczyn Michała Kwiatkowskiego. Polak wygrywa Milano-San Remo! [Video]

Michał Kwiatkowski jako pierwszy Polak w historii wygrał jeden z najważniejszych jednodniowych wyścigów kolarskich Milano-San Remo. To historyczny wyczyn kolarza na co dzień jeżdżącego w barwach ekipy Sky Team. Tegoroczny wyścig mający swój widowiskowy początek w Mediolanie miał długość 291km, które kolarska czołówka pokonała w nieco ponad siedem godzin. Czas Kwiatkowskiego to 7h 8min i 39s. 

Polak rzucił się w ucieczkę podążając za Peterem Saganem na słynnym Poggio - ostatnim podjeździe w San Remo. Mistrz Świata z ubiegłego roku potwierdził swoją wysoką dyspozycję od początku tego sezonu. Sagan nadał ostre tempo, które wytrzymało tylko dwóch zawodników - Michał Kwiatkowski ze Sky Team i Julian Alaphillippe z Quick-Step. Szybko w trójkę wypracowali ponad 10s przewagi na ostatnich kilku km, co w przypadku finałowej rozgrywki w Milano-San Remo równa się prawie pewnemu finiszowi z ucieczki. To, czego Michałowi nie udało się dokonać rok temu, kiedy jego samotna wyprawa do mety została skasowana przez Fabiana Cancellarę, dokonał w tym roku. Kwiatkowski mądrze rozegrał całą ucieczkę z dwójką swoich towarzyszy i dosłownie na linii mety wyprzedził Mistrza Świata - Petera Sagana. Michał zasłużył na okładki w największych włoskich dziennikach. Kolarska dziennikarka Laura Meseguer przypomniała na Twitterze dotychczasowe osiągnięcia "Kwiatka", jednak skalp w Milano-San Remo jest jego największym sukcesem w całej zawodowej karierze. 
Trzykrotny zwycięzca Tour de France - Kenijczyk Christopher Froome był pod wrażeniem sprintu na metę i spektakularnego tryumfu swojego kolegi z ekipy Sky Team - Michała Kwiatkowskiego. 


A to dopiero początek sezonu...

Źródło foto: screen, Youtube


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.