Header Ads

USA: Sprawca rasistowskiego mordu fitneski ujęty! [Video]

Howard Beach, Queens, Nowy Jork - Czarny 20-letni mężczyzna został aresztowany w weekend w związku z brutalnym morderstwem fitneski i joggerki Kariny Vetrano. Do zdarzenia doszło w sierpniu zeszłego roku. Policja przez 6 miesięcy poszukiwała sprawcy, ale dzięki próbkom DNA z miejsca zbrodni udało się go ustalić i schwytać. 


20-letni Chanel Lewis został oskarżony o morderstwo drugiego stopnia i aresztowany bez możliwości zwolnienia za kaucją. Mężczyzna został aresztowany w sobotę po tym jak śledczym udało się w końcu przypisać znalezione DNA na miejscu zbrodni do profilu mordercy. Grozi mu do 25 lat pozbawienia wolności lub nawet dożywocie. Śledczy odwiedzili Lewis'a w jego domu w East New York, dzielnicy na zachód od sąsiedztwa, w którym mieszka rodzina Vetrano. Dobrowolnie dał sobie pobrać wymaz z jego DNA, a policjanci byli w stanie połączyć fragmenty kodu genetycznego z tymi jakie zostały znalezione pod paznokciami ofiary, na jej szyi oraz jej telefonie komórkowym. Jak przekazał Robert Boyce, szef nowojorskiej policji na konferencji prasowej w niedzielę, Lewis kiedy został zatrzymany dał również "szczegółowe obciążające oświadczenie i przyznanie". Śledczy przebadali setki potencjalnych podejrzanych oraz przewertowali 1700 raportów policyjnych. Lewis był na ich celowniku od zeszłego czwartku.Boyce na konferencji prasowej zaznaczył, że:

"Karina pomogła nam zidentyfikować jej mordercę."Jak powiedział prokurator dystryktu Queens, Richard A. Brown:

"Osoba odpowiedzialna za jej brutalne morderstwo ostatecznie została doprowadzona przed oblicze sprawiedliwości."

Karina Vetrano zaginęła w dniu 2 sierpnia 2016 roku podczas codziennego joggingu. Jej ciało zostało odnalezione na bagnistym terenie w Howard Beach. Śledczy uważają, że było to przypadkowe spotkanie, które doprowadziło do śmierci. Lewis nie znał Kariny przed popełnieniem zbrodni. 

30-letnia Vetrano udała się w pojedynkę na popołudniowy jogging około 17:00 w okolicy bagien w Howard Beach i nigdy nie wróciła do domu. Ojciec, emerytowany policjant, znalazł jej ciało ze śledczymi w odległości 15 stóp od ścieżki, którą się poruszała, około 22:40 w Spring Creek Park. Ciało Vetrano zostało tak zmasakrowane, że jej zęby zostały wybite. 

Członek rady Queens, Eric Ulrich, którego okręg obejmuje Howard Beach, wydał oświadczenie po ogłoszeniu aresztu dla Lewisa:

"Wraz z aresztowaniem Chanel Lewis, podejrzanego w związku z makabrycznym morderstwem Kariny Vetrano, mam nadzieję, że rodzina Vetrano może spać spokojnie i cała wspólnota może oddychać z ulgą. Pochwalam funkcjonariuszy NYPD, którzy pracowali nad sprawą i urząd prokuratora okręgowego w Queens za ich niestrudzone wysiłki w identyfikacji i aresztowaniu tej osoby. Sprawiedliwość będzie służyć."

Próbki DNA, które ostatecznie doprowadziły śledczych do Lewis'a, zostały pobrane z ciała Vetrano w sierpniu, jednak nie znalazły się od razu w krajowej lub państwowej bazie danych DNA. Federalne Biuro Śledcze dołączyło do NYPD dopiero w grudniu ubiegłego roku. 

To kolejny rasistowski bezsensowny mord dokonany przez czarnego mężczyznę w Stanach Zjednoczonych w ostatnich miesiącach. 


Źródło info: Pix11.com
Źródło foto: . JAMES KEIVOM/NEW YORK DAILY NEWS / Instagram / Youtube / Google Street Viewloading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.