Header Ads

Nastoletni Żyd wydalony z niemieckiej szkoły "za robienie nazistowskiego salutu" w klasie.

Nastoletni Żyd został wydalony ze szkoły za rzekome naruszenie ustawy "antynazistowskiej". Gdy jego nazwisko zostało wyczytane podczas lekcji chłopak wykonał pozdrowienie w stylu Adolfa Hitlera, pierwotnie znane jako "salut rzymski". 

18-latek, zidentyfikowany jako Maksym M., twierdzi, że został zmuszony do opuszczenia Blindow School w Lipsku, we Wschodnich Niemczech, ponieważ nauczyciel wiedzy o społeczeństwie utrzymuje, że nastolatek podniósł w czasie lekcji rękę w nazistowskim geście. Bezimienny nauczyciel miał napisać w raporcie po zajęciach: "Gdy wywołałem imię Maksym, on zareagował wyraźnie podnosząc swoje ramię z prostą dłonią uniesioną ku górze". Koledzy nastolatka twierdzą, że jego zachowanie zostało błędnie zinterpretowane. 

Michael Blindow, dyrektor szkoły, uważa, że Maksym M był "groźnym dla społeczeństwa ekstremistą". Prokuratura w Lipsku odrzuciła to twierdzenie. Artykuł 86a niemieckiego Kodeksu Karnego, antynazistowskiego prawa, "zakazuje używania symboli organizacji niekonstytucyjnych" poza kontekstami "sztuki lub nauki, badań naukowych lub nauczania". Obejmuje to salut rozsławiony przez Hitlera i jego zwolenników, rysunek swastyki lub dołączania do prawicowych grup ekstremistycznych. 

Dyrektor Blindlow nie komentował wydarzeń, ale rodzice Maksyma powiedzieli Mailonline:

"Nasz syn został ukarany za coś, czego nie zrobił. Oczekujemy przeprosin od dyrektora."

Źródło: TimeofIsrael
Źródło foto: Bundesarchiv, Bild 183-H13160 / Unknownwikidata:Q4233718 / CC-BY-SA 3.0 [CC BY-SA 3.0 de], via Wikimedia Commons
loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.