Header Ads

MŚ w Hochfilzen: Schempp najmocniejszy w biegu masowym. [Video]

Simon Schempp zdobył złoty medal na zakończenie Mistrzostw Świata w austriackim Hochfilzen. Niemiec był najlepszy w biegu masowym, w którym z czystym strzelaniem dobiegł na metę z czasem 35:38.3min. Norweg Johannes Thingnes Boe zajął drugie miejsce z jedną karną rundą i +9s straty. Z kolei na najniższym stopniu podium uplasował się reprezentant gospodarzy Simon Eder. Austriak nie popełnił błędu na strzelnicy, a tym samym dobiegł do mety z czasem gorszym od Schemppa o +10.1s.

Początkowy lider dzisiejszego biegu Rosjanin Anton Shipulin, z dwoma karnymi rundami zajął miejsce tuż za podium ze stratą +25.3s. Dominator Martin Fourcade tym razem musiał obejść się medalowym smakiem. Trzy karne rundy wystarczyły Francuzowi na zajęcie piątego miejsca ze stratą +31.3s. Indywidualny medalista z Hochfilzen Amerykanin Lowell Bailey dzięki czystemu strzelaniu uplasował się tuż za Fourcadem ze stratą do lidera +33.5s.

Mężczyźni mieli identyczne warunki jak ich koleżanki z reprezentacji kilkadziesiąt minut wcześniej. Dużo Słońca, błękitnego nieba i bez wiatru. O pozycjach medalowych zdecydowała ostatnia runda i strzelanie. Schempp zaliczając czysty występ w "stójce" miał rozstrzygnąć z Ederem walkę o Złoty medal. Niemiec uciekł Austriakowi na jednym z ostatnich podbiegów, dzięki czemu na ostatnich metrach do mety mógł wysyłać buziaki w stronę zgromadzonych kibiców. Tymczasem z Ederem o srebro rozpoczął walkę Norweg Boe, który wyszedł z niej zwycięsko zdobywając srebrny medal w ostatniej konkurencji tegorocznych Mistrzostw Świata w Hochfilzen.

Źródło info: Biathlonworld.com
Źródło foto: screen, Youtube