Header Ads

MŚ w Hochfilzen: Multimedalistka Laura Dahlmeier zdominowała Mistrzostwa Świata. [Video]

Laura Dahlmeier zdobyła piąty złoty medal Mistrzostw Świata w austriackim Hochfilzen wygrywając zawody biegu masowego kobiet z czasem 33:13.8min, a jednocześnie niepopełniając żadnego błędu na strzelnicy. Niemka przejęła kontrolę na ostatnim kilometrze, kiedy przeszła Amerykankę Susan Dunklee, która wywalczyła swój pierwszy w historii medal na imprezie tej rangi. Dunklee zgarnęła srebro okraszone czystym strzelaniem i +4.6s stratą do tytułu Mistrzyni. Brązowy medal przypadł szybkiej dzisiaj Kaisie Makarainen. Finka pomimo jednej karnej rundy na początku, dobiegła do mety ze stratą 20.1s. 

Niepocieszona dzisiaj może być zawodniczka, która zajęła najgorsze z możliwych miejsc dla sportowca, miejsce czwarte. Mowa tutaj o Gabrieli Koukalovej, która jako jedyna na tych Mistrzostwach Świata pokonała dominatorkę Laurę Dahlmeier. Czeszka podobnie jak w biegu sztafetowym nie wytrzymała na ostatnich metrach dając się łatwo wyprzedzić Makarainen. Gabi straciła do pierwszego miejsca +24s. Tuż za nią, bo o +0,2s, znalazła się piąta Słowenka Teja Gregorin, natomiast na szóstym miejscu dobiegła Ukrainka Julija Dżyma, która z kolei do Słowenki traciła +0.2s. Cała trójka - od 4 do 6 pozycji - miała po jednej karnej rundzie. 

Dorothea Wierer przed startem

Słoneczny i bezwietrzny dzień tym razem sprzyjał zawodniczkom. Stadion i miejsca dla kibiców wzdłuż trasy były zapełnione po brzegi, wg organizatorów było ok. 25.000 fanów. 

Brązowa medalistka Kaisa Makarainen przed startem.


Susan Dunklee, po zdobyciu jej pierwszego medalu w historii i z zaledwie czterema podiami w karierze, była w ekstazie:

"O mój Boże, to jest wspaniałe mieć idealny dzień (...) To jest to na co pracowaliśmy cały rok, to jest niesamowite!"

Emocjonalna Kaisa Makarainen po biegu i zdobyciu siódmego medalu w karierze na Mistrzostwach Świata była na skraju płaczu:

"Dzięki za cały doping na ostatnim wzniesieniu. To naprawdę potrzebne. Jeśli to były moje ostatnie Mistrzostwa Świata, to jestem szczęśliwa, że mam medal. Zaczęłam moją karierę tutaj w Hochfilzen w 2005 roku i my nie mamy MŚ w przyszłym roku olimpijskim, więc jest to bardzo emocjonalne. Spodziewałam się więcej, ale to jest trudny sport i wszystko musi być idealne. To nie był idealny dzień, ale wiedziałam, że błędem było moje jedyne pudło, mogłabym walczyć o podium...i byłam najsilniejsza na ostatniej pętli." 

Polki w dzisiejszym biegu nie startowały. 

Źródło info: Biathlonworld.com
Źródło foto: screen, youtubeloading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.