Header Ads

Opóźniony powrót do klatki legendy MMA. [Video]

Fani rosyjskiego Mistrza Świata w Sambo i legendy mieszanych sztuk walki - Fedora Emelianenko - muszą jeszcze poczekać na powrót swojego ulubieńca do klatki. Rosjanin miał stoczyć walkę w Bellatorze w nocy z soboty na niedzielę, jednak problemy zdrowotne przeciwnika na kilka godzin przez galą zmusiły jej organizatorów do odwołania pojedynku.

Fedor Emelianenko to jeden z najbardziej szanowanych rosyjskich sportowców na Świecie. Kojarzony przede wszystkim z legendarną, nieistniejącą już, japońską organizacją Pride. Serca kibiców zdobył sobie, gdy jako 24-latek po przegranej z Tsutoshi Kohsaką w grudniu 2000 roku, wygrywał w widowiskowy sposób kolejnych 28 pojedynków, aż do 26 czerwca 2010 roku, kiedy przegrał w organizacji Strikeforce z inną legendą MMA - Brazylijczykiem Fabricio Werdumem. Ostatnią walkę Emelianenko stoczył 17 czerwca 2016 roku z innym Brazylijczykiem - specjalistą od brazylijskiego jiu-jitsu - Fabio Maldonado, z którym wygrał na punkty po trzech pięciominutowych rundach.

Potyczka z Matt'em Mitrion'e w Bellatorze w San Jose, w Kalifornii, miała być jego powrotem do klatki po półrocznej przerwie. Walka została anulowana w ostatniej chwili po tym, jak dyrektor generalny organizacji Scott Coker poinformował o cierpieniu 38-letniego zawodnika z powodu kamieni na nerkach. Pojedynek zapowiadany był już od listopada 2016, kiedy Fedor podpisał z Bellatorem kontrakt na kilka walk. Fanom MMA pozostaje czekać na informację kiedy dobry kolega Władimira Putina - Fedor Emelianenko - po raz kolejny stanie do walki w klatce.


Źródło info: ESPN / Wikipedia
Źródło foto: By Thaifighter911 (Own work) [CC BY 3.0 us], via Wikimedia Commons / By Dmitry Rozhkov (Own work) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commonsloading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.