Header Ads

Kanada blisko kwalifikacji "islamofobii" jako przestępstwa!

Kanada powoli zmierza ku prawu, które klasyfikowałoby "islamofobię" jako przestępstwo z nienawiści. Kodyfikacja ma zakładać szerokie podstawy nowego prawa z wyłączeniem definicji czym naprawdę jest "islamofobia". Brak również wykazania, że to zjawisko wymaga jakichkolwiek działań prawnych. 


Wobec niezdefiniowania "islamofobii" jako przestępstwa nienawiści każdy przejaw, od krytyki tekstów czy nauk islamskich aż do negatywnych ocen wobec dżihadu, będzie karany. Efektem działań obecnego rządu Kanady będzie wyciszenie całej opozycji przeciwko wyznawcom Islamu. Każdy protest będzie uznany za "islamofobię". To może być początek końca kraju klonowego liścia. 

Wniosek członka parlamentu Iqry Khalid w Izbie Gmin został złożony już w grudniu. Thomas Mulcair, lider lewicowej Nowej Partii Demokratycznej, referował projekt w pierwszym czytaniu mając nadzieję na "jednomyślność" parlamentu, której ostatecznie nie otrzymał. Niektórzy konserwatywni posłowie krzyczeli "Nie". Wniosek upadł. Mainstream'owe media w ogóle nie podjęły tego tematu, w przeciwieństwie do blogów czy prywatnych stron z newsami. 

Następnie Khalid złożyła ponowny wniosek, tym razem bardziej kompleksowy penalizujący już nie tylko "islamofobię", ale także wszelkie formy rasizmu czy dyskryminacji religijnej. Posłanka uważa, że "islamofobia" - cokolwiek to jest - ma być traktowana jako przestępstwo z nienawiści przez rząd federalny. Chce również, aby powstawały raporty dot. takich przestępstw, które służyłyby do przeprowadzenia potrzebnych zmian mających wpływać na społeczność. Drugi wniosek został przekazany do debaty. Asystent Khalid powiedział The Daily Caller, że spodziewają się dyskusji w ciągu kilku tygodnii, może nawet na początku lutego.  


Źródło: Daily Caller
Źródło foto: Iqra Khalid, @iamiqrakhalid, Twitter
loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.