Header Ads

Domniemana morderczyni 2-letniej córeczki na wiecu przeciwko Trump'owi!

Jak poinformował portal 14News.com na sobotnim wiecu zorganizowanym w West Palm Beach na Florydzie przeciwko Donald'owi Trump'owi, pojawiła się domniemana morderczyni swojej 2-letniej córeczki - Casey Anthony. Casey Anthony to pochodząca z Florydy kobieta, która w 2011 roku została uniewinniona w kontrowersyjnych okolicznościach od zarzutu morderstwa dwuletniej córki Caylee w 2008 roku.

Zaginięcie dwuletniej Caylee Marie Anthony, mieszkającej w Orlando na Florydzie, zostało przyjęte przez policję 15 lipca 2008 roku. Zgłaszającą była jej babcia Cindy Anthony, która nie widziała wnuczki przez 31 dni. Policja sprawdziła samochód matki małej Caylee i okazało się, że w środku dało się wyczuć trupi odór. Casey wielokrotnie kłamała podczas przesłuchań, sprowadzała śledczych na różne mylne tropy m.in. mówiła, że Caylee została porwana przez jej nianię 9 czerwca i ona próbowała ją od tego czasu szukać, ale była zbyt przerażona by zaalarmować policję. Ostatecznie została oskarżona o morderstwo pierwszego stopnia w październiku 2008 roku nie przyznając się do winy. W dniu 11 grudnia 2008 roku szkielet Caylee został odnaleziony zawinięty w koc i worek na śmieci w zalesionej okolicy w pobliżu rodzinnego domu. Dochodzenie wykazało, że dziewczynka była owinięta taśmą wokół ust, co doprowadziło koronera do wniosku, iż śmierć była spowodowana celowo. Oficjalnie nie ustalono środków jakimi przyczyniono się do śmierci 2-latki.

Proces trwał sześć tygodni. Prokuratura wniosła o karę śmierci, oskarżając Casey o to, że chcąc uwolnić się od obowiązków rodzicielskich zamordowała córkę używając chloroformu i taśmy klejącej.  Ostatecznie w dniu 5 lipca 2011 roku ława przysięgłych uznała Casey Anthony za niewinną morderstwa pierwszego stopnia, wykorzystywania dziecka i nieumyślnego spowodowania śmierci, jednocześnie uznając ją winną dostarczania fałszywych informacji do organów ścigania.Sprawa przyczyniła się do uchwalenia tzw. "Prawa Caylee", które zakłada surowsze wymogi dotyczące zgłaszania przez rodziców śmierci lub zaginięcia dziecka. I tak za niezgłoszenie w odpowiednim czasie zaginięcia dziecka w stanie Alabama grozi do 10 lat pozbawienia wolności, w stanie Luizjana do roku pozbawienia wolności, a na Florydzie do 5 lat pozbawienia wolności.

Casey Anthony odmówiła wypowiedzi przed kamerą, ale powiedziała stacji WPTV, że jest przeciwko polityce prezydenta Trump'a. Protest na Florydzie dotyczył przede wszystkim ograniczeń w imigracji z krajów muzułmańskich, ale także - jak wskazywał jeden z jego uczestników - szerszego zakresu zagadnień.


Źródło info: 14News.com
Źródło foto: By Bstodd00 (Own work) [CC BY-SA 3.0 or GFDL], via Wikimedia Commons / By FL Gov't (PD) (Florida Mugshot from PD) [Public domain], via Wikimedia Commons


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.