Header Ads

Weteran wojny w Iraku odparł atak ośmiu muzułmanów w obronie swojej żony.

Emerytowany weteran wojny w Iraku - 48-letni Kyle Tyrrel - został zaatakowany przez rybaków na Victoria Surf Coast w Australii, po tym jak stanął w obronie swojej żony, uderzonej wcześniej w twarz przez jednego z mężczyzn. Były żołnierz skutecznie odparł atak ośmiu mężczyzn, którzy jak się okazało są muzułmanami. Dopiero dzisiaj zdecydował się na opowiedzenie tej historii. 

Kyle Tyrrell rok temu, w niedzielę 24 stycznia razem ze swoją żoną Lianą wybrali się na Victoria Surf Coast, miejsca doskonałego dla surferów. Spacerując po plaży Cosy Corner, w Torquay obok łowiących ryby mężczyzn, żona Kyle'a zwróciła uwagę jednemu z nich - wkładającemu do garnka z wodą złowionego kraba -  że to teren ochrony morskich gatunków i rybołóstwo jest zakazane. W odpowiedzi została uderzona pięścią w twarz. Tyrrell stanął w jej obronie. 

Kyle Tyrrell, emerytowany żołnierz wojny w Iraku, doznał tylko drobnych urazów, podczas gdy co najmniej jeden z rybaków został zabrany do szpitala. Nikt nie został zatrzymany. Podpułkownik twierdzi, że atak miał podłoże rasowe i kulturowe, po tym jak jego żona została nazwana "Białą dziwką" przez muzułmanów. Kyle potwierdził muzułmańskie pochodzenie etniczne rybaków i jak sam mówi "zrobi to ponownie w mgnieniu oka". 

O samym wydarzeniu opowiada, że nie miał innego wyjścia, jak tylko walczyć. Muzułmanie najpierw zaczęli wyzywać jego blondwłosą Białą żonę, która zignorowała słowne zaczepki. To rozwścieczyło przybyszów z Bliskiego Wschodu i jeden z nich po wywiązaniu się bójki uderzył ją pięścią w twarz, gdy Liana chciała zabrać dziecko z plaży. Koledzy napastnika zbliżyli się do Tyrrell'a, a potem damski bokser zaczął biec za jego żoną. Wtedy Kyle wpadł na niego i tak rozpętała się walka. Jak zaznacza w żadnym momencie jego żona, córka i on nie mogli bezpiecznie odejść. Wkrótce do wyznawcy ISLAMu dołączyło pięciu jego pobratymców. 

Jeden z muzułmanów powiedział do żony Kyle'a: "Twój mąż musi dać ci nauczkę". 

"Chciałbym zrobić to samo ponownie w mgnieniu oka, w rzeczywistości chciałbym zrobić to samo dla każdej kobiety. Widziałem w takiej sytuacji nie tylko moją żonę" [Kyle Tyrrell]

W wywiadzie dla Herald Sun, Tyrrell powiedział, że cierpi na zespół stresu pourazowego po powrocie z wojny w 2011 roku. Źródło foto: Facebook / Getty Images / Supplied
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.