Header Ads

UFC on FOX 23: Shevchenko pokonuje Penę.

Kirgiska zawodniczka reprezentująca Peru - Valentina Shevchenko odniosła swoje 14. zwycięstwo na zawodowych ringach MMA podczas UFC on FOX 23. W walce wieczoru poddała przez balachę Amerykankę Juliannę Penę. To trzecia porażka urodzonej w Spokane, w stanie Waszyngton, 28-latki. Jeśli Pena myślała, że będąc specjalistką brazylijskiego jiu-jitsu łatwo poradzi sobie w parterze ze specjalistką boksu tajskiego - Shevchenko, to się przeliczyła. Valentina udowodniła swojej przeciwniczce, że nikt nie może czuć się bezpieczenie z nią w walce w parterze. 28-letnia Shevchenko potwierdziła swoje roszczenie bycia pretendentem nr. 1 do pasa Mistrzyni UFC w kategorii koguciej, który należy do Amandy Nunes. Podczas gali UFC on FOX 23 w Pepsi Center w Denver, Pena poddała się w 4:29min drugiej rundy. 

Shevchenko zaskoczyła wszystkich, a najbardziej swoją przeciwniczkę, zimną kalkulacją podczas pierwszej rundy. Po pięknym obaleniu z klinczu i sprowadzeniu jej do parteru podjęła nieudaną próbę szukania balachy. W drugiej rundzie sytuacja się powtórzyła i tym razem Shevchenko zmusiła Penę do odklepania. Kirgiska zawodniczka przybliżyła się do wzięcia rewanżu na mistrzyni Amandzie Nunes, z którą przegrała na punkty 5 marca 2016 roku na UFC 196. 

Na sobotniej gali widzowie mogli podziwiać walki Donald'a Cerrone z Jorge Masvidal'em oraz Andrei'a Arlovski'ego z Francis'em Ngannou. W pierwszej z wymienionych górą okazał się Jorge Masvidal pokonując w drugiej rundzie przez TKO (uderzenia z pięści) Cerrone i tym samym odnosząc 32 zwycięstwo, a trzecie z rzędu. W druim pojedynku legendy Arlovski'ego z 30-letnim, pochodzącym z Francji, Ngannou: legenda MMA i pogromca takich zawodników jak Antonio Silva czy Frank Mir - 37-letni Arlovski musiał uznać wyższość rywala. Białorusin przegrał w pierwszej rundzie po 1:32 min przez TKO (uderzenia z pięści), tym samym odnosząc czwartą porażkę z rzędu. 

Źródło foto: Screen, Youtube

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.