Header Ads

ME w biathlonie: Rosjanie ze złotem, Krystyna i Grzegorz Guzikowie z brązem. [Video]

W pojedynczej mieszanej sztafecie podczas ostatniego dnia Mistrzostw Europy w biathlonie w Dusznikach-Zdroju rosyjska para Jewgienij Garaniczew i Daria Virolaynen sięgnęli po złote medale z wynikiem siedmiu dobierań na strzelnicy i czasem 27:10.2min. Srebrny medal padł łupem Norwegii z siedmioma dobieraniami i stratą 6,3s do pierwszego miejsca. W ostatnim dniu radość miejscowym kibicom i wszystkim Polakom sprawiła polska para - Krystyna i Grzegorz Guzikowie zdobywając pierwszy medal dla Polski - brązowy - z pięciokrotnym dobieraniem i stratą 13,9s.

Polscy fani byli zachwyceni i dopingowali głośno małżeństwo Państwa Guzików. Krystyna Guzik nie kryła wzruszenia po dobiegnięciu na metę mówiąc: "To jest bardzo miłe zdobyć medal tu w Polsce...oboje byliśmy bardzo rozczarowani wszystkimi naszymi błędami w innych konkurencjach. Więc dzisiaj byliśmy zrelaksowani, śmiejąc się przed zawodami, nie chcąc znowu popełniać błędów. Nie zrobiliśmy ich...a teraz mamy medal".

Reprezentacja Ukrainy zajęła czwarte miejsce z pięcioma dobieraniami i 20,9s straty. Austriacy dobiegli na miejscu piątym z jedną karną rundą, dziewięcioma dobieraniami i 22,2s straty. Na szóstej pozycji uplasowali się Niemcy z jedenastoma dobieraniami i 27,2s straty do Rosjan.

Krystyna i Grzegorz Guzikowie są pierwszym małżeństwem w historii polskiego biathlonu, które zdobyło medal Mistrzostw Europy na jednej imprezie i drugim małżeństwem w historii z krążkami zawodów tej rangi po Halinie Pitoń oraz Wojciechu Kozubie.

Ostatnia konkurencja - sztafeta mieszana.

Rosyjski team w składzie Irina Starykh, Swietłana Slepcowa, Aleksiej Wołkow oraz Aleksander Loginov pewnie wygrali zawody w sztafecie mieszanej zdobywając złote medale z sześcioma dobieraniami i z wynikiem 1:12:26h. Norwegowie na ostatnich metrach mogli cieszyć się ze srebra przy dziewięciu dobieraniach na strzelnicy i ze stratą 36,4 sekundy do prowadzących Rosjan. Ukraińcy mimo jednej karnej rundy i sześciu dobierań finiszowali 37,1s za reprezentantami Rosji zdobywając brązowy medal.

Na czwartym miejscu uplasowali się Bułgarzy, na piątym Czesi, a na szóstym reprezentacja Niemiec.

Reprezentacja Polski w składzie: Anna Mąka, Karolina Pitoń, Łukasz Szczurek i Andrzej Nędza-Kubiniec zajęli 13. miejsce.

Ostatni dzień Mistrzostw Europy przywitał zawodników i kibiców doskonałymi warunkami zimowymi: lekki wiatr, czyste niebo i jasno świecące Słońce. Na starcie stanęło 20 zespołów gotowych do walki o medale.

Źródło info: Biathlonworld / biathlon.pl