Header Ads

Szarapowa wraca na kort.

Maria Szarapowa, rosyjska tenisistka zawieszona w zeszłym roku za stosowanie dopingu, powróci na kort już w kwietniu. Dokładna data jej powrotu to 26 kwiecień na turniej WTA w Stuttgarcie. Maria dostanie dziką kartę. To będzie powrót po 15-miesięcznej absencji od tenisa spowodowanej zawieszeniem za stosowanie dopingu. Producent samochodów Porsche, firmy, która sponsoruje zarówno Szarapową, jak i imprezę w Stuttgarcie, powiedział we wtorek, że Rosjanka dostanie dziką kartę na ten turniej. Będą to jej pierwsze oficjalne zawody od ubiegłorocznego Australian Open, kiedy badania dały pozytywny wynik na zawartość meldonium w jej organizmie. 

"Nie mogłabym być bardziej szczęśliwa niż teraz, gdy zagram swój pierwszy mecz po przerwie w jednym z moich ulubionych turniejów." - powiedziała 29-letnia Szarapowa, która wygrywała ten turniej w latach 2012-2014. 

"Nie mogę się doczekać kiedy zobaczę wszystkich moich wielkich fanów i znowu będę robić to, co kocham."

Szarapowa będzie mogła powrócić od 26 kwietnia, czyli od trzeciego dnia trwania turnieju w Stuttgarcie.


Rosjanka będzie musiała liczyć na dzikie karty do turniejów WTA i Wielkiego Szlema przez jakiś czas, ponieważ nałożony na nią zakaz oznacza, że spadła w światowych rankingach. W turniejach rangi WTA liczą się występy w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 

Maria została pierwotnie skazana na dwa lata zawieszenia, ale jej kara w wyniku odwołania została zmniejszona w październiku. Powiedziała, że użyła meldonium ze względów medycznych i nie była świadoma tego, że został zakazany w 2016 roku. Podczas zawieszenia uczestniczyła w meczach pokazowych, a także różnego typu imprezach np. promocji swojej marki cukierniczej. 

Źródło foto: By Justin Smith from UK (Maria Sharapova – Wimbledon 2009) [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.