Header Ads

Australian Open: Z kim zagra Agnieszka Radwańska?

Już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się pierwszy wielkoszlemowy turniej w tym roku - Australian Open. Agnieszka Radwańska po przegranej z Johanną Kontą w Sydney może już szykować się na pierwszy poniedziałkowy mecz w Melbourne. Jej rywalką w pierwszej rundzie będzie Bułgarka Tsvetana Pironkova.

Obie zawodniczki spotkały się dotychczas dziesięć razy. Dwa zwycięstwa odniosła Pironkova, a osiem Radwańska. Ostatni raz Panie spotkały się w zeszłym roku w ćwierćfinale French Open. Wtedy górą była Pironkova w trzysetowym pojedynku.


Polka nie może narzekać na rozstawienie w turniejowej drabince Australian Open. Jeśli upora się z Pironkovą, później przyjdzie jej zapewne spacerek z jedną z dwójki Wang / Lucic-Baroni, najbardziej prawdopodobną przeciwniczką w trzeciej rundzie będzie rozstawiona z 28. numere Francuzka - Alize Cornet, z którą Radwańska ma podobny bilans jak z Bułgarką. W ćwierćfinale zaczną się schody, bo Polka może trafić na Czeszkę Pliskovą, która kilka dni temu tryumfowała w turnieju WTA w Brisbane, z kolei w półfinale "Isia" może zmierzyć się z niedawnym numerem "1" w rankingu WTA - Amerykanką Sereną Williams, z którą Radwańska na jedenaście potyczek wygrała tylko jedną w 2015 roku podczas Pucharu Hopmana.

Trzeba pamiętać, że Australian Open to dwa tygodnie zmagań i wszystko jest możliwe. Powyższy scenariusz już w pierwszych dniach może ulec niespodziewanej zmianie.

Źródło: By Christian Mesiano (Agnieszka Radwanska) [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.