Header Ads

Ruhpolding: Niemki tryumfują po ekscytującym finiszu. Słabe Polki.[Video]

Niemki w składzie Vanessa Hinz, Maren Hammerschmidt, Franziska Preuss i Laura Dahlmeier odniosły zwycięstwo w sztafecie kobiet w niemieckim Ruhpolding. Na ostatnich metrach świetnie spisały się Francuzki, które w ostatniej chwili wyprzedziły dobrze dysponowane Norweżki. Polki po kłopotach na początku zajęły odległą szesnastą pozycję. 


Po wczorajszym sukcesie Norwegów w sztafecie mężczyzn ich koleżanki z reprezentacji nie chciały być gorsze. To dlatego na ostatnich dwóch zmianach ustawiły pociągi reprezentacji w osobach Eckhoff i Olsbu. Dobrze wystartowały Finki, prowadzące po pierwszej zmianie za sprawą ich liderki Kaisy Makarainen. Pięciokrotna medalistka Mistrzostw Świata wyprzedziła swoje rywalki aż o 20 sekund. Niestety z każdą kolejną zmianą Finki spadały o kolejne pozycje w klasyfikacji. Od początku słabo rozpoczęły Polki. Kinga Mitoraj zaliczyła trzy karne rundy i upadek. O dobrym miejscu mogliśmy pomarzyć. 


Przed trzecią zmianą na przodzie usadowiły się Niemki, tuż przed Włoszkami. Blisko były też Ukrainki, Norweżki i Francuzki. To między tymi pięcioma sztafetami miała się rozstrzygnąć walka o wygraną. Na ostatniej zmianie prowadzenie objęła Norwegia za sprawą wytrzymałej Marte Olsbu, która strzelała celnie i bardzo szybko. Zyskała pięć sekund przewagi nad Laurą Dahlmeier, która podczas finałowego biegu do mety włączyła piąty bieg i nie dość, że przeskoczyła Norweżkę, to jeszcze sporo nadrobiła. Olsbu dała się wyprzedzić na ostatnich metrach jeszcze pędzącej Francuzce Celii Aymonier. 

Kolejny bieg pań to sprint w sobotę 14.01, z kolei jutro o 14:45 w sprincie zaprezentują się panowie. Źródło foto: Instagram -  Zijeme_sportem  biathlon_is-my_life

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.