Header Ads

Ruhpolding: Fourcade po raz dziesiąty.

Martin Fourcade odniósł dziesiąte zwycięstwo w sezonie w biegu na dochodzenie w niemieckim Ruhpolding. Francuz walczył z ciężkim śniegiem i trzema pudłami. Bieg ukończył z czasem 33:57.5min. Drugi, mimo czystego strzelania, był Norweg Emil Hegle Svendsen, tracąc do pierwszego miejsca +18.3s. Najniższe miejsce podium zajął Czech Michał Krcmar.

Czwarte miejsce w dzisiejszym biegu zajął Rosjanin Anton Szypulin, który w piątkowym sprincie był trzeci. Szypulin stracił 21,3s z jednym pudłem na koncie. Z jedną karną rundą na piątej pozycji wylądował Niemiec Arnd Peiffer ze stratą 24,1s.

Martin Fourcade rozpoczął dzisiejszy bieg z przewagą osiemnastu sekund, które wydłużył do jednej minuty po pierwszym czystym strzelaniu. Koledzy z drużyny Peiffer i Schempp na drugim okrążeniu mieli kolizję tracąc cenne sekundy na torze. Szansa na pokonanie Francuza pojawiła się po trzykrotnym pudle. Ostatecznie jednak dominujący w tym sezonie Fourcade dobiegł na pierwszym miejscu. Na uwagę zasługuje awans Czecha Krcmara z 29. miejsca jakie zajmował po sprincie na 3. w dzisiejszym biegu na dochodzenie.

Źródło foto: biathlonworld.com

BIEG NA DOCHODZENIE MĘŻCZYZN, PŚ: RUHPOLDING - 15.01.2017