Header Ads

Oberhof: Schempp wygrywa bieg masowy. [Video]

Faworyt niemieckiej publiczności zgromadzonej w Oberhofie - Simon Schempp - został zwycięzcą dzisiejszego biegu masowego w męskim biathlonie na 15 km. Mimo jednego pudła z czasem 38:09.9 dobiegł jako pierwszy do mety. To jego pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Kolega Schempp'a z reprezentacji - Erik Lesser po zaciekłym finiszu z dominatorem Francuzem - Martin'em Fourcade'm, ostatecznie zajął drugie miejsce. Decydował foto finisz. Czwartą lokatę zajął inny reprezentant Francji - Jean Guillaume Beatrix z jednym pudłem i 13.2 sekundami straty do zwycięzcy. Norweg Ole Einar Bjorndalen dobiegł na piątym ze stratą 19.5 sekundy, z kolei Niemiec Benedikt Doll zajął szóste miejsce z dwoma pudłami i stratą 47. sekundy.

W Oberhofie zawodnicy startowali dzisiaj przy słaby wietrze, we mgle i temperaturą wynoszącą -2 stopnie Celsjusza. Wszystko rozegrało się na ostatniej pętli. Pudło Bjorndalen'a przekreśliło jego szansę na wygraną. Kiedy Norweg opuszczał karną rundę nadal prowadził, jednak szybko został doścignięty przez dwójkę Fourcade i Schempp.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostaje Martin Fourcade. Wicelider Anton Szypulin zajął dzisiaj czternaste miejsce. Żaden z reprezentantów Polski nie zakwalifikował się do tego biegu.

Bieg Masowy 15 km, PŚ: Oberhof - 08.01.2017