Header Ads

Oberhof: Rewelacyjne Czeszki, solidna Polka. [Video]

Czeszka Gabriela Koukalova, kiedyś Soukalova, wygrała z dużą przewagą bieg masowy kobiet w biathlonie na 12,5 km. Drugie miejsce zajęła reprezentantka gospodarzy Niemka Laura Dahlmeier, a trzecie dobrze biegająca w tym sezonie, druga Czeszka, Eva Puskarcikova. Polka Magdalena Gwizdoń z dwoma pudłami na strzelnicy uplasowała się na 12. pozycji tracąc do liderki +1:49.1. To ostatnie zawody w Oberhofie w tym sezonie. 

Czesi długo będą pamiętać dzisiejsze zawody, nie tylko dlatego, że ich dwie reprezentantki stanęły na podium, ale także dlatego, że obie jako jedyne w całej stawce były bezbłędne na strzelnicy. Warunki podczas zawodów w Oberhofie były całkowicie inne od tych jakie mieliśmy okazję obserwować w poprzednich dniach. Biathlonistki musiały zmagać się z mgłą i lekko padającym śniegiem. Początkowo Finka Makarainen narzuciła mocne tempo, ale cztery pudła wyrzuciły ją z grona rywalizujących o podium w tych zawodach. Koukalova była liderką, za nią utworzyła się grupa pościgowa z dziewięcioma zawodniczkami, w tym Dahlmeier i Puskarcikovą, wszystkie ze stratą 25 sekund. W finałowym strzelaniu Koukalova zdołała jeszcze powiększyć przewagę o dodatkowe 5 sekund. Dahlmeier pomimo czystego ostatniego strzelania nie mogła liczyć na wygraną ze względu na wcześniejszą karną rundę. Jak przyznała na mecie "to były bardzo trudne zawody". Wczorajsza zwyciężczyni - Marie Dorin Habert, straciła do Koukalovej prawie dwie minuty zajmując ostatecznie 14. pozycję.  


Zaskoczeniem na pewno nie jest trzecie miejsce pięknej Czeszki - Evy Puskarcikovej, która w wywiadzie po zawodach nie kryła radości:

"Czuję, że moja pewność siebie wzrasta. Czuję się silniejsza."
Trzeba przypomnieć, że Puskarcikova w tym sezonie stała już na podium podczas zawodów w Pokljuce. 

Koukalova przyznała, że w poprzednim sezonie skupiała się na klasyfikacji generalnej, w tym z kolei bardziej interesują ją Mistrzostwa Świata w Hochfilzen, które będą rozgrywane już od 9 do 19 lutego. Gabi nie kryła radości z dzielenia podium ze swoją koleżanką z reprezentacji. Zwycięstwo Koukalovej umocniło ją na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 

BIEG ZE STARTU WSPÓLNEGO KOBIET, PŚ: OBERHOF - 08.01.2017
ZawodniczkaPunkty
1. Gabriela Koukalova (CZE)37:20.5
2. Laura Dahlmeier (NIE)+31.5
3. Ewa Puskarcikowa (CZE)+45.4
4. Galina Wiszniewska (KAZ)+1:11.6
5. Julia Dżyma (UKR)+1:12.6
6. Franziska Hildebrand (NIE)+1:14.0
7. Selina Gasparin (SWI)+1:27.7
8. Kaisa Makarainen (FIN)+1:39.9
9. Susan Dunklee (USA)+1:43.5
10. Marte Olsbu (NOR)+1:46.6KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET
ZawodniczkaPunkty
1. Gabriela Koukalova (CZE)479
2. Laura Dahlmeier (NIE)464
3. Kaisa Makarainen (FIN)448
4. Marie Dorin Habert (FRA)426
5. Dorothea Wierer (WŁO)356
Źródło foto: IBU

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.