Header Ads

Nowe, "luksusowe" osiedle dla migrantów powstało w Hamburgu.

W dzielnicy Hamburga - Neugraben-Fischbek powstało nowe, "luksusowe" osiedle dla 700 migrantów (mężczyzn, kobiet, rodzin, dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat). Zgodnie z zapewnieniami władz: Domy stanowią rozwiązanie tymczasowe, dopóki dopóty tzw. "uchodźcy" będą mogli się osiedlić we własnych domach. 120 zostało już przeniesionych na nowe osiedle, pochodzą z Syrii, Afganistanu i Erytrei. 


Kompleks składa się z 25 domów, placu zabaw o powierzchni około 1000 metrów kwadratowych i terenów zielonych o powierzchni 370 metrów kwadratowych. Całość wstępnie kosztowała 23 miliony EURO. Na osiedlu nie brakuje służby bezpieczeństwa, a także ośmiu pracowników socjalnych i czterech technicznych. 

     

Każdy dom ma cztery apartamenty (po 73 metry kwadratowe), które mają trzy pokoje, kuchnię i łazienkę. W standardzie są urządzenia gospodarstwa domowego, ale "co najważniejsze" bez zmywarki. Na wyposażeniu każdego apartamentu są łóżka, stół, krzesła, szafki, zasłony. Do wstępnych kosztów należy doliczyć opłacenie służby bezpieczeństwa, pracowników socjalnych i technicznych, dalsze płatności miesięczne za 700 tzw. "uchodźców" w postaci opieki medycznej i ewentualnych kursów języka niemieckiego. 

Źródło foto: Katharina Geßler / HA
Źródło info: Hamburger Abendblatt

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.