Header Ads

Liverpool: Z psami urządzili polowanie na szczury. [Video][+18]

RSPCA - organizacja zajmująca się ratowaniem i ochroną maltretowanych zwierząt zwróciła uwagę na zamieszczony w zeszłym tygodniu filmik w serwisie Youtube. Widać na nim jak szczury są atakowane i zabijane przez Staffiki, a całe polowanie zostało zorganizowane przez właścicieli psów w opuszczonej części Liverpoolu. 

Grupa mężczyzn prowadzi psy w kierunku szczurów z latarkami i zachęca ich do ataku w momencie, w którym gryzonie zaczynają pędzić i wysoko skakać, aby uciec. W pewnej chwili widać dwa psy, które są pokryte krwią. Jeden z czworonogów wydaje się być zraniony po ugryzieniu szczura, którego trzymał w pysku. Po polowaniu właściciele pozują z psami i ich "zdobyczami". 

Rzecznik RSPCA skrytykował materiał, ale dodał, że jest mało prawdopodobne, że organizatorzy "zabawy" popełnili przestępstwo w świetle obowiązującego prawa. 


"Są to bardzo smutne filmy i polowanie na szczury jest czymś przeciwko czemu RSPCA się sprzeciwia. Wykorzystanie psa do zabijania szczurów niestety nie jest przestępstwem. RSPCA jest przeciwko jakiejkolwiek formie polowania na dzikie zwierzęta z psami. Istnieją humanitarne sposoby powstrzymywania szczurów i myszy. Obejmują usunięcie atraktantów np. poprzez bezpieczne składowanie odpadów. Inne etapy obejmują trzymanie żywności w szczelnych pojemnikach i sprzątanie po karmieniu zwierząt takich jak ptaki. Znane punkty dostępu mogą być grodzone "siatką", która jest rodzajem drutu-wełny."

RSPCA obecnie poszukuje autorów filmiku i polowania. 

Źródło info: DailyMail
Źródło foto: screen, Youtube

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.