Header Ads

Essex: Chcieli włamać się do meczetu, później go podpalić. [Video]

Dwóch niezidentyfikowanych mężczyzn w Essex próbowało podpalić meczet. Początkowo chcieli włamać się do Al Falah Braintree Islamic Centre w Essex rzucając cegły i kopiąc drzwi. Ale gdy to zawiodło postanowili podpalić dach budynku. Podczas ataku, który został uchwycony przez kamerę CCTV islamskiego ośrodka, jeden z pijanych mężczyzn kilkakrotnie ujawnił swoją twarz spoglądając w kamerę. 

Po próbie podpalenia workiem ze śmieciami około 2:30 w nocy z soboty na niedzielę, mężczyźni uciekli. Jak podejrzewa sekretarz centrum Sikander Sleemy, podpalacze mogli być pijani. Palący się worek śmieci rzucony przez mężczyzn w stronę meczetu, ugasił przypadkowo przejeżdżający taksówkarz. 

Policja z Essex zakwalifikowała to zdarzenie jako przestępstwo z nienawiści. Atak ma miejsce ponad trzy lata od momentu, gdy 44-letni pracownik budowlany Geoffrey Ryan zbliżył się do centrum uzbrojony w dwa noże i uruchomił granat dymny wewnątrz budynku - godzinę po zabójstwie przez Czarnego napastnika Białego żołnierza Lee Rigby'ego w Woolwich, w Londynie. 

Ryan został skazany na dziewięć miesięcy pozbawienia wolności po przyznaniu się do dwóch zarzutów - posiadania ostrego narzędzia w miejscu publicznym i zakłócania porządku publicznego. 

Jak powiedział James Cleverly, członek parlamentu z Braintree: 

"Ten bezmyślny atak na lokalny meczet jest całkowicie nie do przyjęcia. Działania kilku bandytów w żaden sposób nie odzwierciedlają przyjaznej natury Braintree."

Strażacy zostali wezwani na miejsce zdarzenia, jednak przed ich przyjazdem ogień został ugaszony. 

Źródło: DailyMail

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.