Header Ads

Anterselwa: Pierwsze zwycięstwo Nadine Horchler. [Video]

Niemka Nadine Horchler niespodziewanie wygrała bieg ze startu wspólnego na 12,5 km we włoskiej Anterselwie. Drugie miejsce zajęła liderka klasyfikacji Pucharu Świata i koleżanka z reprezentacji Nadine - Laura Dahlmeier. Na najniższym stopniu podium znalazła się Czeszka Gabriela Soukalova. Jedyna Polka - Monika Hojnisz - skończyła bieg na 22. miejscu.

Pogoda dzisiaj dopisywała Paniom podczas biegu. Słońce odbijało się w śniegu, a wiatr nie przeszkadzał na strzelnicy. Pomimo tego zwyciężyła zawodniczka z najwyższym numerem startowym - Niemka Nadine Horchler. To pierwsza wygrana w karierze w Pucharze Świata 30-letniej trzykrotnej brązowej medalistki Mistrzostw Europy. Wart podkreślenia jest fakt, że występ Horchler w dzisiejszym biegu nie był do końca pewny. Została zakwalifikowana jako pierwsza rezerwowa. Nadine nie myląc się ani razu na strzelnicy, walkę o końcowy bój stoczyła na ostatnich metrach z Gabrielą Koukalovą i napierającą gdzieś z tyłu koleżanką z reprezentacji Laurą Dahlmeier. Ostatecznie Piękna Gabcia straciła siły tuż przed metą dając się wyprzedzić nie tylko Horchler, ale także obecnej liderce Pucharu Świata.

Po drugim strzelaniu prowadziła Akimova, Dahlmeier musiała gonić. Z kolei Koukalova po pudłach na strzelnicy i zajmowaniu 17. pozycji po drugim strzelaniu musiała odrabiać straty.  W trzecim Akimova spudłowała podobnie jak Włoszka Wierer. Jako pierwsza wybiegła Dahlmeier, która prowadziła ponad 20 sekundami nad drugą Niemką Horchler i trzecią Anną Magnusson. Na drugim pomiarze czasu między 3 a 4 strzelaniem Gabriela Koukalova była już na 4. miejscu. Daleko w drugiej dziesiątce znalazła się Francuzka Marie Dorin-Habert. Monika Hojnisz, jedyna Polka w dzisiejszym biegu, na tym etapie zajmowała 22. miejsce. Na 1,4 km przed metą Czeszka objęła prowadzenie, Horchler była druga, a Dahlmeier traciła do Koukalovej 14s. Świetnie na ostatnich metrach spisywała się Kaisa Makarainen, która odrabiała stracone sekundy wyprzedzając kolejne zawodniczki.

Monika Hojnisz w trzech pierwszych strzelaniach zaliczyła po jednej karnej rundzie. Bezbłędna czwarta próba dała jej nadzieję na pozycję w pierwszej dwudziestce, jednak niestety spadek sił na ostatnich metrach sprawił, że ostatecznie zajęła 22. miejsce.

Bieg ze startu wspólnego kobiet, PŚ: Anterselwa - 21.01.2017