Header Ads

12-latka zbiorowo zgwałcona przez muzułmańskich nauczycieli.

Upośledzona 12-letnia dziewczynka jest w stanie krytycznym, po tym jak została zbiorowo zgwałcona przez dyrektora liceum i trzech nauczycieli. Zdarzenie miało miejsce w indyjskim miasteczku Kako. 

"Ona jest moim jedynym dzieckiem", powiedziała matka dziewczynki, która jest nauczycielem wychowania fizycznego w liceum, gdzie miał miejsce atak. Dodała, że jej priorytetem było ratowanie swojej córki, a potem walka o sprawiedliwość. Dziewczynka została znaleziona przez matkę w krytycznym stanie na dachu szkołu po dokładnych poszukiwaniach. Czterech nauczycieli jest poszukiwanych. 

Matka dziewczynki w czasie incydentu odbywała lekcję zgodnie z planem zajęć. Powiedziała, że jej córka jest upośledzona. Jako, że nie ma nikogo w domu kto mógłby się nią opiekować, towarzyszyła swojej mamie w pracy. Matka opowiada, że po dłuższej nieobecności córki rozpoczęła poszukiwania, została dopiero znaleziona na dachu budynku w krytycznym stanie. Zabrała ją na komisariat policji w Kako, gdzie złożyła wyjaśnienia, a potem przekazała ją do szpitala Jehanabad Sadar. Po tym jak trudno było zatamować jej krwotok, matka wraz z córką pojechały pociągiem do Akademi Medycznej Patna, gdzie trafiła na oddział położniczy. 

Kusum Bharati z komisariatu Jehanabad powiedział, że zostało wszczęte postępowanie przeciwko dyrektorowi szkoły oraz trzem nauczycielom na podstawie skargi matki ofiary. 

W zeszłym miesiącu 10-letnia uczennica doznała poparzeń 60 procent ciała, gdy dwóch niezidentyfikowanych mężczyzn w miejscowości Jharkhand, we wschodnich Indiach, oblało ją naftą, podpaliło i wrzuciło do suchej studni za opieranie się gwałtowi. 

Przemoc seksualna w Indiach spowodowała ogromne oburzenie w 2012 roku, kiedy 23-latka w Delhi została zbiorowo zgwałcona w jadącym autobusie, a później zmarła w szpitalu. Atak doprowadził do masowych protestów na ulicach przeciwko wysokiemu poziomowi przemocy wobec kobiet, co skłoniło rząd Indii do zaostrzenia kary więzienia dla gwałcicieli. Sprawcy mogą otrzymać teraz nawet 20 lat pozbawienia wolności, zamiast wcześniejszych 10. Mimo publicznych demonstracji oraz zmiany w prawodawstwie, gwałt i przemoc wobec dziewcząt i kobiet jest częstym zjawiskiem w Indiach. W 2015 roku odnotowano co najmniej 34,651 przypadków wg. statystyk National Crime Records Bureau (NCRB). W 33,098 przypadków ofiary znały napastników, jednak wiele ze spraw nie jest zgłaszanych. 

Źródło foto: Screen, Youtube
Źródło info: Hindustan Times

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.