Header Ads

Błachowicz Mistrzem federacji UFC w kat. półciężkiej. Zdemolował Reyesa. Dwayne Johnson do Błachowicza: "Gratulacje mistrzu!"


Jan Błachowicz (27-8) został Mistrzem największej federacji mieszanych sztuk walki UFC. Polak przez TKO w 4 minucie i 36 sekundzie drugiej rundy zdemolował faworyta bukmacherów Dominicka Reyesa (12-2). Walka była jednym z głównych pojedynków na sobotniej gali UFC 253, która odbyła się na wyspie Yas w Abu Dhabi, Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 

Walka o mistrzostwo będąca jednym z głównych wydarzeń gali UFC 253 miała miejsce nieco ponad miesiąc po tym, jak Jon Jones dobrowolnie zrzekł się tytułu mistrza w oczekiwaniu na przejście do kat. ciężkiej. 37-letni Błachowicz nie krył radości po wygranej wyzywając na pojedynek byłego mistrza tej kategorii:

"Jedyne o czym myślę to Jon Jones. Gdzie jesteś?"


Dominick Reyes był faworytem bukmacherów sobotniej walki. To on wytrzymał pięć rund z Jonesem podczas gali UFC 247 w lutym br. i dla wielu obserwatorów był jej zwycięzcą pomimo, że sędziowie uznali inaczej. Podchodząc do pojedynku z Błachowiczem sam obwołał się "niekoronowanym mistrzem". Jednak Polak pokazał gdzie jego miejsce już w pierwszej rundzie za sprawą mocnych lewych kopnięć. Reyes w drugiej rundzie był nieco bardziej agresywny, ale musiał poradzić sobie z zasięgiem i siłą Błachowicza. W końcówce pochodzącemu z Kalifornii zawodnikowi Polak złamał nos posyłając go na deski oktagonu. Sędzia ringowy nie miał wyjścia jak przerwać pojedynek. To ósme zwycięstwo Błachowicza w wadze półciężkiej UFC od początku 2017 roku. 


Zakładając, że Jones nie przyjmie zaproszenia Błachowicza do powrotu do dywizji, jego pierwsza obrona tytułu może się odbyć przeciwko zwycięzcy walki Thiago Santos vs Glover Teixeira, która będzie miała miejsce 7. listopada. Santos jest sprawcą jedynej przegranej Błachowicza w ostatnich dziewięciu walkach, kiedy w 2019 roku w trzeciej rundzie wygrał z Polakiem przez TKO. 

Wygranej Polakowi na Twitterze pogratulował sam Dwayne Johnson. Źródło info: Twitter

Źródło foto: screen, YT

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.