Header Ads

Włochy: Senator Ruchu 5 Gwiazd i sędzia okradzeni przez gang migrantów.


Gang północnoafrykańskich młodych mężczyzn z Algierii w krótkim odstępie czasu obrabował włoskiego senatora Ruchu 5 Gwiazd (M5S) oraz sędziego sądu kasacyjnego. Do przestępstw doszło w rejonie stacji Termini w Rzymie.

Senator Gabriele Lanzi i sędzia zostali obrabowani przez trzech algierskich mężczyzn. Walizka sędziego została skradziona wkrótce po skończeniu obiadu w restauracji znajdującej się w pobliżu dworca. W niedługim czasie po pierwszym przestępstwie - na sędziego - senator Lanzi próbował znaleźć taksówkę. Wtedy podeszli do niego młodzi imigranci, którzy odwracając jego uwagę skradli torbę z laptopem, iPadem i różnymi dokumentami. Senator szybko zaalarmował policję, która była w stanie aresztować dwóch migrantów w wieku 20 i 27 lat. Mężczyznom przedstawiono zarzut kradzieży. Policja odzyskała skradzione przedmioty należące do obu poszkodowanych. 

Obszar wokół dworca kolejowego Termini stał się w ostatnich latach ośrodkiem dla nielegalnych imigrantów i przestępczości. Tylko w ciągu ostatniego roku na tym obszarze doszło do kilku brutalnych incydentów, w tym aresztowania za napad na 70-letnią kobietę pary nielegalnych migrantów. Zaledwie kilka miesięcy później marokański imigrant został aresztowany po tym, jak dźgnął nożem bezdomnego mężczyznę na stacji kolejowej, ponieważ ten miał na sobie naszyjnik z krucyfiksem. 

Źródło info: Il Giornale
Źródło foto:  Ingolf from Berlin , Deutschland [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons / sv1ambo [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons

loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.