Header Ads

Wlk. Brytania: Weganie grożą pozwem za brak roślinnej alternatywy dla mleka w ramach rządowego programu.


Weganie zagrozili pozwem przeciwko brytyjskiemu rządowi za to, że ten nie przedstawił roślinnej alternatywy dla mleka w ramach programu "Mleko dla dzieci". W ramach programu dzieci poniżej piątego roku życia, które uczęszczają do żłobka, mają prawo codziennie do jednej trzeciej litra krowiego mleka za darmo. 

The Vegan Society twierdzi, że program jest niesprawiedliwy, ponieważ nie obejmuje alternatyw dla krowiego mleka. Radcy prawni działający w celach charytatywnych uważają, że rząd nie wywiązuje się z obowiązku przestrzegania ustawy o równości z 2010 roku. W liście do rządu organizacja zażądała zaoferowania alternatywy, w przeciwnym razie zostaną podjęte odpowiednie kroki prawne. W liście czytamy:

"Władze publiczne podlegają ogólnemu obowiązkowi na mocy ustawy o równości z 2010 roku, aby uniknąć dyskryminacji poprzez ograniczenie programu mleczarskiego wyłącznie do krowiego mleka. Departament Zdrowia nie wypełnia tego obowiązku."


Dr Jeanette Rowley, radca prawny The Vegan Society, powiedziała:

"Wzywamy rząd do włączenia wzmocnionego mleka roślinnego do swoich programów mlecznych w całym kraju, aby zapewnić wegańskim dzieciom odpowiednią i smaczną alternatywę mleczną."

Mark Banahan, kierownik kampanii w The Vegan Society, dodał:

"Wegańskie dzieci są niesprawiedliwie traktowane, ponieważ nie korzystają z bieżących szkolnych inicjatyw zdrowotnych, które mają na celu zwiększenie spożycia wapnia u dorastających dzieci. Muszą polegać na rodzicach, którzy dostarczają własne mleko roślinne, co nie zawsze jest możliwe dla rodzin o niskich dochodach i powoduje wiele niedogodności."

Departament Zdrowia poinformował, że nie otrzymał listu i odpowie na niego w odpowiednim czasie.

Źródło info: Mirror.co.uk
Źródło foto: Pexels.com
loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.