Header Ads

Spektakularny sukces Polaka za Oceanem! Kieliszkowski na podium prestiżowych zawodów Arnold Strongman Classic 2019! [Video]


Mateusz Kieliszkowski odniósł spektakularny sukces podczas zawodów Arnold Strongman Classic 2019 na Arnold Sports Festival w Columbus, Ohio w Stanach Zjednoczonych. Polak zajął ostatecznie trzecie miejsce i tym samym powtórzył swój wyczyn z 2015 roku. Na najwyższym stopniu podium nie było niespodzianki. Olbrzym z Islandii Hafþór Júlíus Björnsson nie dał szans rywalom i drugi rok z rzędu zasiadł na tronie amerykańskich zawodów. Drugi był reprezentant gospodarzy Martins Licis. 

O sporym pechu może mówić zeszłoroczny zdobywca drugiego miejsca Brian Shaw, który we wcześniejszej fazie zawodów doznał kontuzji ścięgna udowego. Amerykanin jednak nie poddawał się i walczył z konkurencją, ostatecznie kończąc zawody na 8. pozycji. 

Zwycięzca Arnold Strongman Classic Islandczyk Hafþór Júlíus Björnsson i pomysłodawca zawodów Arnold Schwarzenegger

Arnold Strongman Classic to doroczne, indywidualne zawody siłaczy organizowane od 2002 roku przez samego Arnolda Schwarzeneggera. Do udziału w tych elitarnych zawodach zapraszani są najlepsi zawodnicy ze światowej czołówki. Konkurencje w Arnold Strongman Classic są przygotowane tak, aby zawodnicy użyli maksymalnej, czystej siły. Niedozwolone jest używanie klejów i elastycznych kostiumów. Dominują konkurencje statyczne z ogromnymi ciężarami. O trudności zawodów może świadczyć fakt, że Mariusz "Dominator"  Pudzianowski w swojej najlepszej formie był w stanie zająć 4. miejsce w 2003 roku. Jego wyczyn powtórzyli Krzysztof Radzikowski (2013) i Mateusz Kieliszkowski (2016, 2017, 2018). Ten drugi w 2015 roku stanął nawet na najniższym stopniu podium, by cztery lata później ponownie zająć trzecie miejsce. 


Do 2007 roku dla zwycięzcy Arnold Strongman Classic nagrodą był Hummer. Obecnie za pierwsze miejsce oprócz specjalnej statuetki siłacza nagrodą jest 72.000 $, za drugie 22.000 $, a za trzecie 17,000 $. 2019 Arnold Strongman Classic - 1-2 marca 2019 r. 
WYNIKI
Źródło info: Wikipedia / Fitness Volt / Youtube
Źródło foto: Screen Youtubeloading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.