Włochy: Wszawica, świerzb, ospa w ośrodkach dla migrantów.
Od 2008 roku Włochy są celem "środkowej linii śródziemnomorskiej", z której migranci z Afryki docierają do Europy. Badania National Institute for Health Migration and Poverty (INMP) opublikowane 12 lipca wyraźnie pokazują szereg chorób z jakimi zmagają się przybywający migranci do włoskich ośrodków przez Morze Śródziemne.
Przekrojowe badania rutynowo zgromadzonych danych przez National Institute for Health Migration and Poverty (INMP) zostały przeprowadzone w ośrodkach dla migrantów na Lampedusie i w Trapani-Milo w latach 2015-16. Średni wiek badanych wynosił 21,6 lat; 83,5% pacjentów to mężczyźni. Najczęstszymi krajami pochodzenia były Erytrea, Nigeria i Somalia. Najczęstszą diagnozą był świerzb (58% pacjentów), infekcje skóry, pedikuloza (wszawica) i zapalenie skóry, a także infekcje dróg oddechowych. Wśród najbardziej reprezentowanych chorób zakaźnych okazała się ospa wietrzna.
Diagnoza świerzbu była bardziej prawdopodobna u Somalijczyków i Erytrejczyków, z kolei rozpoznanie ospy wietrznej u obywateli Ghany i Nigerii. Somalijczycy i Erytrejczycy byli pacjentami najbardziej podatnymi na dwie lub więcej diagnoz.
Zgodnie z twierdzeniem INMP :
"Większość chorób dotykających migrantów jest w większości przypadków związanych z doświadczeniami migracyjnymi i prawdopodobnie nie stanowią większego zagrożenia dla zdrowia publicznego. Aktualne informacje dotyczące obciążenia chorobami są potrzebne, aby określić potrzeby zdrowotne przybywających migrantów i zająć się odpowiednią reakcją w zakresie świadczenia usług zdrowotnych."
Badania zostały opublikowane 12 lipca br. na stronie European Journal of Public Health Uniwersytetu w Oxfordzie.
Źródło info: European Journal of Public Health, University of Oxford
Źródło foto: By Photo: Gémes Sándor/SzomSzed [CC BY-SA 3.0 ], via Wikimedia Commons / Pixabay
loading...
Post a Comment