Header Ads

Wlk. Brytania: Ze szkół znikają zegary analogowe. Powód? Nastolatki nie znają się na nich.


Brytyjskie szkoły usuwają analogowe zegary z sal egzaminacyjnych, ponieważ nastolatki nie są w stanie odczytać godziny - przekazał związek nauczycielski. Nauczyciele instalują teraz urządzenia cyfrowe po tym, jak uczniowie zasiadający na egzaminach GCSE i A-level skarżyli się, że bez skutku próbowali odczytywać prawidłowy czas na zegarach analogowych. 

Malcolm Trobe, zastępca sekretarza generalnego w Association of School and College Leaders (ASCL), powiedział, że młodzież przyzwyczaiła się do korzystania z urządzeń cyfrowych. 

"Obecne pokolenie nie jest tak dobre w odczytywaniu tradycyjnego zegara w porównaniu do starszych pokoleń. Są przyzwyczajeni do oglądania cyfrowej godziny na telefonie czy komputerze. Prawie wszystko co mają jest cyfrowe, dlatego młodzi ludzie są narażeni na to, że czas będzie wszędzie podawany cyfrowo."

Trobe, były dyrektor szkoły, powiedział, że nauczyciele chcą, aby ich uczniowie czuli się podczas egzaminów tak zrelaksowani, jak to tylko możliwe.

"Posiadanie tradycyjnego zegara w sali może być przyczyną niepotrzebnego stresu." - dodał Trobe. 

Według niego szkoły starają się, aby wszystko było "możliwie proste i bezpośrednie" dla uczniów podczas egzaminów. 

"Nie chcesz, aby podnosili rękę by zapytać, ile czasu zostało." - powiedział. "Szkoły będą nieubłaganie robić wszystko, aby małe dzieci czuły się zrelaksowane jak tylko mogą. Zakłada się, że uczniowie do czasu ukończenia szkoły średniej będą potrafili odczytywać tarczę zegarową, jednak często w rzeczywistości tak się nie dzieje. Może być to trochę przykre, jeśli młodzi ludzie nie będą w stanie przeczytać czasu z tarczy zegara analogowego."


Na początku tego roku starszy lekarz pediatra ostrzegł, że dzieci coraz częściej nie mogą trzymać długopisów i ołówków z powodu nadmiernego korzystania z technologii. Sally Payne, kierowniczka pediatrycznej terapii zajęciowej w fundacji Heart of England, NHS Trust, powiedziała, że gdy dzieci otrzymują ołówek w szkole, coraz częściej nie są w stanie go utrzymać. 

"Aby móc chwycić ołówek i przesunąć go, potrzebujesz silnej kontroli delikatnych mięśni palców. Dzieci potrzebują wielu możliwości rozwijania tych umiejętności. Łatwiej jest dać dziecku iPada niż zachęcać go do budowania mięśni np. poprzez budowanie z klocków, wycinanie i klejenie lub chwytanie zabawek i lin. Z tego powodu nie rozwijają podstawowych umiejętności, które muszą opanować by trzymać ołówek."

Źródło info: The Telegraph
Źródło foto:  By Chris Willis (originally posted to Flickr as Antique Clock Face) [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons By Elecclock [CC BY-SA 3.0], from Wikimedia Commonsloading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.