Header Ads

Oberhof: Tryumf Dorin Habert i Fourcade'a, słaby występ Polaków.

Francuzka Marie Dorin Habert wygrała bieg na dochodzenie na 10km w kobiecym biathlonie w niemieckim Oberhofie. Do udanych może zaliczyć swój występ także kolega Marie z reprezentacji - Martin Fourcade, który zajął pierwsze miejsce w biegu mężczyzn. Grzegorz Guzik uplasował się na 53. miejscu w swoim biegu, z kolei najlepsza z Polek - Monika Hojnisz zajęła 30. pozycję.

Podrażniony ósmym miejscem w sprincie z czwartku Francuz - Martin Fourcade zdominował całą stawkę wyprzedzając drugiego Niemca - Arnd Peiffer'a o +1:09.9, i trzeciego Włocha - Dominika Windisch'a o +1:32.4. To ósme zwycięstwo w sezonie Fourcade'a. Grzegorz Guzik stracił do niego +7:40.9 plasując się ostatecznie na 53. miejscu.

U Pań pierwsza na trasę w Oberhofie wyruszyła Czeszka Gabriela Soukalova.Zwyciężczyni piątkowego sprintu zaczęła bardzo dobrze czystym strzelaniem w pozycji leżącej, jednocześnie przy pudłach jej najgroźniejszych rywalek - Francuzki Dorin Habert i Finki Makarainen, które musiały biegać karne rundy. Wyścig miał się rozstrzygnąć w "stójce". Czeszka dobiegła pierwsza na strzelnicę. Zaliczyła pierwsze pudło przy czterech trafionych. Jak sama powiedziała po zawodach o pierwszym strzelaniu na stojąco:

"Byłam tak zdenerwowana podczas pierwszego strzelania, moje nogi były dosłownie trzęsące się"

Po czym podała powód zaistniałej sytuacji:

"W ciągu ostatnich dwóch dni mam problemy ze spaniem, to nie jest fajne kiedy patrzysz na zegarek i widzisz czwartą rano."

Dorin Habert objęła prowadzenie po ostatnim strzelaniu i przez nikogo niepokojona utrzymała prowadzenie dobiegając do mety na pierwszym miejscu. Na mecie powiedziała co ją zmotywowało do dzisiejszego biegu:

"Oglądałam wyścig z Martinem: On jest tak mocny; on jest tak silny".

Mimo dwóch pudeł na trzecim miejscu dobiegła Finka - Kaisa Makarainen, a tuż przed nią Czeszka - Gabriela Koukalova. Trzecia zawodniczka dzisiejszych zawodów już zapowiada, że zachowała siły na niedzielny bieg masowy.  O słabych miejscach Polek decydowała przede wszystkim "stójka". Nasze dziewczyny kończyły trzecie i czwarte strzelanie z karnymi rundami. Ostatecznie najwyżej sklasyfikowaną została Monika Hojnisz na 30. miejscu, tuż za nią Magdalena Gwizdoń. Z kolei Krystyna Guzik uplasowała się na 40. pozycji.

W niedzielę po raz drugi w tym sezonie zostaną rozegrane biegi ze startu wspólnego.

Bieg na dochodzenie mężczyzn, PŚ: Oberhof - 07.01.2017