Header Ads

Polska na kolanach przed Ukrainą! Nie będzie generalnego remontu Cmentarza Orląt Lwowskich.


Jak informuje radio RMF FM z nieoficjalnych ustaleń wiadomo, że polski rząd zdecydował o nieprzeprowadzaniu w tym roku generalnego remontu Cmentarza Orląt Lwowskich. Powód? Rządzący nie chcą nadwyrężać i tak już napiętych stosunków z naszym wschodnim sąsiadem. Kuriozalna decyzja Prawa i Sprawiedliwości nie jest żadnym zaskoczeniem patrząc na dotychczasową politykę tej partii wobec państwa Petra Poroszenki. Radio RMF FM, powołując się na nieoficjalne ustalenia, poinformowało, że generalny remont Cmentarza Orląt Lwowskich nie zostanie przeprowadzony w tym roku, pomimo tego, że w budżecie są zarezerwowane środki na niego. Co więcej, ma być także zatwierdzona koncepcja przebudowy lwowskiej nekropolii. Zamiast tego będzie tylko kosmetyczny remont, na którego zgodę musi wyrazić miejski konserwator. Z kolei w celu przeprowadzenia gruntownych prac i modernizacji Cmentarza Orląt Lwowskich wymagana jest zgoda międzyresortowego zespołu. Swoją decyzją Rząd RP nie chce podburzać, i tak już mocno napiętych, stosunków z Ukrainą. 

Zaplanowane prace konserwacyjne skupią się na uzupełnieniu odpadających tynków i malowaniu. Z kolei podczas generalnego remontu murowane elementy miały zostać wymienione na lity, jasny kamień. 

Źródło info: RMF FM
Źródło foto:  By Michał Klimont (mklimont.com) (Own work) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons / By Michał Józefaciuk (Senat Rzeczypospolitej Polskiej) [CC BY-SA 3.0 pl], via Wikimedia Commons


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.