Header Ads

USA: Flaga ISIS nad liceum w Utah.

Tajemniczo i bez ostrzeżenia pojawiła się w czwartek rano w liceum w Hurricane, Utah, flaga Państwa Islamskiego. Miejscowa policja wspólnie z FBI pracuje nad sprawą, aby ustalić, dlaczego flaga została podniesiona. 

Ken Thompson, rzecznik Departamentu Policji w Hurricane, powiedział, że nie wiedzą, czy sprawcą był uczeń, czy ktoś z zewnątrz. 

"Oficerowie otrzymali dziś rano wskazówki i podążają za tropami dot. potencjalnych sprawców. Jak dotąd nie udało im się uzyskać wiarygodnej informacji, ale wskazówki mogą nam bardzo pomóc." - powiedział Thompson. 

Po wielu godzinach dochodzenia i analizy przeprowadzonej przez agentów federalnych, władze wykluczyły możliwość, że faktyczne filie Państwa Islamskiego dokonały podniesienia flagi. 

"Na podstawie informacji, które otrzymaliśmy od FBI, nie wierzymy, że ten czyn został popełniony przez kogoś powiązanego z Państwem Islamskim. Dochodzenie jest w toku, a śledczy będą nadal podążać za wskazówkami."

Biorąc to pod uwagę, wciąż nie jest jasne, czy akt wandalizmu miał jakiekolwiek motywacje ideologiczne, czy też był zwykłym wybrykiem. Nie wykluczono możliwości popełnienia czynu przez wielu sprawców. Jednocześnie ściana szkoły została pomalowana sprayem z napisem "ISIS is COMI." ("ISIS nadchodzi"). Według The Salt Lake Tribune:

"Graffiti zostało usunięte, podobnie jak flaga z czarnym i białym symbolem grupy terrorystycznej. Nowa amerykańska flaga została podniesiona po tym, jak stara, pozostawiona na terenie szkoły, została uszkodzona..."Szkoła kontynuowała zajęcia bez planów przerwania zajęć. Policja nie wierzy, aby uczniom groziło jakieś niebezpieczeństwo w związku z tym wydarzeniem. 

Źródło info: The Salt Lake Tribune.
Źródło foto:  By The Islamic State [Public domain], via Wikimedia Commons / By John Bonzo (Own work) [CC BY 3.0], via Wikimedia Commonsloading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.