Header Ads

Ukraina: Próba podpalenia muzeum Stepana Bandery.


W miejscowości Stary Uhrynów, w obwodzie Iwano-Frankowskim na Ukrainie, nieznani sprawcy próbowali podpalić muzeum ukraińskiego zbrodniarza Stepana Bandery. Stary Uhrynów to miejsce urodzin przywódcy Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. 

Według rzecznika regionalnej administracji policji krajowej Miroslava Beldyka, do budynku muzeum wrzucono domowe urządzenie wybuchowe wypełnione substancją zapalającą.   "Nieznany sprawca wszedł na teren muzeum i wrzucił improwizowane urządzenie wybuchowe" - powiedział Beldyk, zauważając, że w wyniku eksplozji zbiornika, drzwi wejściowe budynku stanęły w płomieniach. Podczas incydentu muzeum strzegł jeden strażnik, który ugasił ogień zanim rozprzestrzenił się po budynku. Jak zaznaczył dyrektor instytucji Stepan Lesiv podpalenia dokonał "przeciętny zdrajca", a na miejscu zdarzenia pracują śledczy. Muzeum ma kamery CCTV. 

Muzeum Stepana Bandery w Starym Uhrynowie zostało otwarte 30 grudnia 2000 roku. W tym domu, w 1909 roku, urodził się przyszły przywódca ukraińskich nacjonalistów. Rodzina Banderów mieszkała tutaj od 1906 do 1933 roku. 

Źródło info: Realist.online / iz.ru
Źródło foto:  Автор Bohdan Budenetskyy [GFDL або CC BY-SA 3.0], через Вікісховище


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.