Header Ads

"Brudna bomba" i zamach samobójczy w Manchesterze? [Video]

Co najmniej 19 osób zginęło, a 50 zostało rannych w wybuchu w Manchester Arena - podaje brytyjska policja. Do zdarzenia doszło około godziny 22:30 w holu hali tuż po koncercie gwiazdy pop - Ariany Grande. Samej piosenkarce nic się nie stało. 

Świadkowie zdarzenia twierdzą, że w wyniku paniki osób chcących opuścić halę, część ludzi mogła zostać zadeptana. Na miejscu pracują jednostki antyterrorystyczne oraz saperzy. Według doniesień NBC istnieje duże prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z zamachem samobójczym przy użyciu tzw. "brudnej bomby" wypełnionej gwoździami. Policja traktuje wydarzenie jako "incydent terrorystyczny". Obszar wokół hali został ogrodzony. 
Według radia BBC Manchester - policja przeszukuje opuszczony samochód w pobliżu miejsca wybuchu, jednocześnie poprosiła, aby ludzie nie dzwonili do służb ratunkowych chyba, że są w stanie zagrażającym życiu. Do szpitali trafiają ludzie z ranami szarpanymi typowymi dla obrażeń po eksplozji materiałów wybuchowych.Policja donosi o kolejnej, tym razem kontrolowanej eksplozji odnalezionych ładunków w innym miejscu w Manchesterze. 

Źródło info: Express.co.uk
Źródło foto: Express.co.uk / Twitter   


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.