Header Ads

Prawie 270,000 Syryjczyków może sprowadzić swoje rodziny do Niemiec!

Około 270,000 Syryjczyków w Niemczech ma prawo sprowadzić członków swoich rodzin do kraju za Odrą. To statystyka, która może napędzać debatę na temat migracji na mniej niż sześć miesięcy przed wyborami w kraju. Tabloid "Bild" cytuje rządowe dokumenty pokazując, że 431,376 Syryjczyków aplikowało o azyl w Niemczech w 2015 i 2016 roku, a aż 267,500 jest uprawnionych do sprowadzenia swoich rodzin. To może wzmocnić antyimigracyjną Alternatywę dla Niemiec (AfD), która straciła ostatnimi czasy poparcie z powodu zejścia z nagłówków gazet tematu tzw. kryzysu migracyjnego. 


Starszy członek AfD, Alexander Gauland potępił te statystykę mówiąc, że to "szaleństwo, które pozwala tak wielu osobom sprowadzić ich rodziny do Niemiec: Miliardy i miliardy pieniędzy z kieszeni podatników pochłanianych, a państwo socjalne jest kierowane w kierunku załamania się, podczas gdy nasze oczy są szeroko otwarte". Ani Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców (BAMF), ani Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie odniosły się do sprawozdania dot. możliwości ściągnięcia tysięcy syryjskich rodzin. W 2016 roku rząd postanowił zawiesić na dwa lata rezydencję rodzinną dla imigrantów, którzy otrzymują "ochronę uzupełniającą" - przyznawaną osobom, które nie są uważane za indywidualnie prześladowane, ale w ich ojczystym kraju są wojny, zagrożenie torturami lub inne nieludzkie traktowanie. Syryjczycy są największą grupą osób ubiegających się o azyl w Niemczech. Coraz częściej uzyskują ochronę uzupełniającą, a nie status uchodźcy, a to oznacza, że otrzymują oni tylko prawo pobytu przez rok z możliwością przedłużenia. 

CDU na czele z Angelą Merkel, a także ich bawarska siostrzana partia CSU i SPD, ich młodsi koalicyjni partnerzy, zdecydowali w ubiegłym tygodni o wyjątkach dla osób o dodatkowym statusie ochronnym w trudnej sytuacji. 

Źródło info: Reuters
Źródło foto: Angelos Tzortzinis/Getty


loading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.