Header Ads

PŚ w Pjongczang: Dahlmeister i Eckhoff uciekły rywalkom. [Video]

Laura Dahlmeier po raz drugi w tym sezonie wygrała sprint w kobiecym biathlonie. Tym razem Niemka okazała się najlepsza podczas zawodów Pucharu Świata w Pjongczang, które są próbą przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi. Drugie miejsce zajęła Norweżka Tiril Eckhoff. Najlepsza z Polek Monika Hojnisz, uplasowała się na 12. pozycji.

Dahlmeier była bezbłędna na strzelnicy, co dało jej końcowy rezultat 20:43.7min. Tuż za nią dobiegła na metę Tiril Eckhoff, która z podobnym wynikiem na strzelnicy, straciła do Niemki tylko +8.4s. To najlepszy wynik byłej Mistrzyni Świata w tym sezonie. Najniższy stopień podium okupowała do końca zawodów Anais Chevalier. Francuzka nie popełniając żadnego błędu na strzelnicy do pierwszego miejsca straciła +41.6s. Na czwartym miejscu uplasowała się Finka Kaisa Makarainen, która mimo dwóch pudeł, dobiegła z czasem gorszym od Niemki o +58.7s. Sekundę za Finką, z jednym błędem na strzelnicy, znalazła się Amerykanka Susan Dunklee.

Polki spisały się rewelacyjnie. Bezbłędna Monika Hojnisz nie błysnęła w biegu, ale dało jej to wysokie miejsce 12. z czasem gorszym od Niemki o +1:20.4min. Druga z Polek - Magdalena Gwizdoń - równie dobrze spisała się na strzelnicy, ale ze stratą +1:36.3min do pierwszego miejsca, zajęła 18. pozycję. Kinga Mitoraj i Krystyna Guzik okazały się najgorsze z czterech startujących dzisiaj reprezentantek Polski. Pierwsza ze stratą +2:41.6min i jednym błędem zajęła 54. miejsce, a druga ze stratą +2:55.1min i aż trzema pudłami uplasowała się dopiero na 62. miejscu.

Na uwagę zasługują postawy Czeszki Gabrieli Koukalovej, a także sióstr Fialkovych ze Słowacji. Popularna Gabcia tym razem straciła aż +1:43.4min do Dahlmeier, popełniając dwa błędy na strzelnicy. Czeszka wylądowała ostatecznie na 21. miejscu. Z kolei siostry Paulina Fialkova i Ivona Fialkova zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Paulina z wynikiem dwóch błędów na strzelnicy i stratą +1:26.3min zajęła wysokie 14. miejsce. Słowaczka świetnie spisała się w biegu. Z kolei jej siostra Ivona uplasowała się na 17. pozycji z tylko jednym błędem i stratą +1:33.1min.

W sobotnim biegu pościgowym zobaczymy trzy startujące dzisiaj Polki, bez Krystyny Guzik.

Źródło info: Biathlon World, Biathlon.pl
Źródło foto: Screen, Youtube