Header Ads

Szwecja: Alert bombowy po eksplozji granatu!

Zeszłej nocy szwedzkim miastem Malmö wstrząsnął wybuch granatu ręcznego. Policja odizolowała jeden z bloków, a na miejscu pojawiły się oddziały specjalnych jednostek pirotechnicznych. Według lokalnych doniesień podejrzany granat został zdetonowany w Lindangen, a jego odłamki latały w powietrzu. 

Szwedzka policja odebrała zgłoszenie o wybuchu ok. 21:19 w poniedziałek wieczorem od osób mieszkających na przedmieściach. Rzecznik policji Calle Persson powiedział:

"Mamy połączenia z dwoma osobami w ciągu pięciu minut od siebie. Uważamy, że to granat ręczny, który został zdetonowany. Na miejsce zostały ściągnięte specjalne jednostki pirotechniczne."

Policja zabezpieczyła teren, a jedna osoba została zabrana do szpitala. Nie wiadomo czy była celem eksplozji. Jak dodał rzecznik policji na miejscu zdarzenia pracowały cztery oddziały z psem. Jeden z mężczyzn powiedział, że ma obrażenia nóg od odłamków granatu. Według szwedzkich mediów zdarzenie zostało opisane jako "usiłowanie zabójstwa". Incydent zdarzył się zaledwie kilka godzin po odnalezieniu podejrzanego przedmiotu - prawdopodobnie granatu ręcznego - w Europe's Silicon Valley, w pobliżu szwedzkiego centrum handlowego. 

Oddział pirotechników został wezwany do usunięcia zagrożenia w miejscowości Kista około 10:30, kiedy niebezpieczny obiekt został znaleziony w koszu na śmieci. Kista to dzielnica Sztokholmu, która jest największym na Świecie skupiskiem siedzib firm teleinformatycznych po słynnej Dolinie Krzemowej w Kalifornii. Eksperci zajęli się przedmiotem, a Town Hägg, rzecznik policji w Sztokholmie, powiedział: 


"Niebezpieczny przedmiot został znaleziony na Kista Square gdzie znajduje się posterunek policji. Otrzymaliśmy zawiadomienie, teraz będziemy badać obiekt."W zeszłym tygodniu policja odnalazła granat w Pildamma Park w Kronoborg, gdzie znajduje się stadion IFK Malmo. 

Według statystyk w Szwecji w latach 2013-2016 doszło do ok. 80 incydentów z granatami ręcznymi. Z roku na rok jest ich coraz więcej. 

Źródło info: Express.co.uk / Ron Paul
Źródło foto: Espressen / Twitterloading...

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.